Druhá liga slibuje tvrdý boj o udržení

Druhá liga slibuje tvrdý boj o udržení

Do konce letošního ročníku druhé ligy zbývá už jen šest kol. Týmy si to rozdají tak už jen o 18 bodů. Zatímco na špičce tabulky začíná být kvůli kolapsu Zlína poměrně jasno, situace na úplném dně se začíná jevit víc než zajímavou. Kromě téměř jistě sestupových Vítkovic, si to o Černého Petra rozdají týmy Hlučína, Čáslavi a Sparty B. Všechny tři kluby mají před 25. Kolem svorně na svém kontě 23 bodů.

Aktuální tabulka druhé ligy

Vítkovice - Zlín

Jestliže chtějí Vítkovičtí vykřesat alespoň malou jiskřičku naděje na záchranu v soutěži, musí Zlín v domácím prostředí bezpodmínečně porazit. Šest kol před koncem ztrácí na první nesestupovou pozici 11 bodů a každá další bodová ztráta uvrhá Severomoravany čím dál hlouběji do sestupové bažiny. Jenže do Vítkovic přijede Zlín. Ten kvůli bodovým ztrátám v minulých kolech ztrácí na druhou postupovou příčku, kterou momentálně drží Hradec Králové už pět bodů, a proto Ve vítkovicích musí soubor kolem trenéra Mináře zabodovat naplno.

Sokolov - Hlučín

Západočeši se po třech prohrách v řadě konečně v minulém kole dočkali bodového zisku, když v poslední minutě střelec Mlika zmrazil vyrovnávací brankou publikum ve Zlíně. Pokud Baník nechce dávat všanc aktuální sedmou pozici, kterou okupuje, musí s nováčkem soutěže minimálně remizovat. Prohra by v jeho případě znamenala možný pád až na deváté místo. To ale v případě, že klopýtnutí Sokolova využije osmý Třinec nebo devátá Vlašim. Jenže Hlučín už musí začít vozit také z venku, neboť konec soutěže se blíží a začíná být čím dál jasnější, že sestupového Petra dostanou dva týmy ze skupiny: Vítkovice, Hlučín, Sparta B, Čáslav.

SFC Opava - Hradec Králové

Kdo připraví o body Hradec? I tak by mohla znít otázka před duelem Východočechů v Opavě. Soubor kolem trenéra Kotala na jaře ztratil body jen v Hlučíně, jinak odvetnou částí soutěže kráčí bez zaváhání. Navíc v domácím prostředí ještě neprohrál a momentální lídr ligy si chce prodloužit sedmizápasovou vítěznou šňůru i ve Slezsku. Opava na podzim v Hradci prohrála 1:2, takže má svému soupeři rozhodně co oplácet. Svěřenci trenéra Horáka stále ještě nemají jistotu záchrany od sestupové pozice je totiž dělí jenom pětibodová hranice.

Třinec - Dukla Praha

Svěřenci trenéra Nečka mají šest kol před koncem vzácně vyrovnanou bilanci. Před zápasem s Duklou Praha sídlí přesně v polovině tabulky na osmém místě, v dosavadní m průběhu soutěže zaznamenali osm výher, remíz i proher. I jejich skóre je vyrovnané, a to 24 :24. Pokud by Severomoravané měli pokračovat v započatém systému z posledních tří kol, kdy po prohře přišla remíza, Dukla by si měla do metropole Čech odvézt bod.

Sparta B - Jihlava

Jihlavanům to v posledních zápasech šlape. V týdnu porazili v dohrávaném utkání nováčka soutěže z Vlašimi a zaznamenali už čtvrtou výhru v řadě, která je katapultovala na čtvrté místo v druholigové tabulce. Svěřenci trenéra Urbana neprohráli navíc už šestý zápas v řadě. Zatímco Vysočina se pere o co nejlepší umístění v první polovině tabulky, její soupeř má úplně odlišné starosti. Tradičně bojuje o záchranu v soutěži. Momentálně jsou svěřenci trenéra Zdeňka Svobody na prvním nesestupovém místě, ale jen díky lepšímu skóre vůči Čáslavi. Podzimní duel vyhrála Jihlava.

Čáslav - Most

Pro Zenit v poslední době nic výjimečného. Svěřenci trenéra Hřídele musí vyhrát, pokud nechtějí spoléhat na zaváhání svých konkurentů v boji o udržení se v soutěži. Středočeši jsou na tom bodově totiž úplně stejně jako Sparta B a Hlučín. Všichni mají svorně 23 bodů. Most na sestupovou pozici má náskok pouhých šest bodů, takže v případě prohry v Čáslavi, by se mohl dostat do nepříjemné situace.

Žižkov - Karviná

Pražané už ví, že s letošními choutkami na postup do nejvyšší soutěže, si mohou nechat zajít chuť, a tak se budou chtít alespoň vystrnadit Jihlavu ze čtvrté pozice. Na třetí Zlín ztrácí svěřenci trenéra Petržely 11 bodů, a tak se ambice umístit na konci soutěže na bramborové pozici, jeví jako nejreálnější možné. Jenže Karviná potřebuje body jako sůl. Definitivní záchrana druholigového ročníku je totiž pořád pěkně daleko, neboť Severomoravané mají na první sestupovou pozici nahráno jen pět bodů.

Ústí nad Labem - Vlašim

Svěřenci trenéra Habance v minulém kole prohráli, a tak si budou chtít na domácí půdě proti nováčkovi soutěže jistě spravit bodový apetit. Vlašim je před zápasem na severu Čech v nezávidění hodné situaci. V dohrávaném utkání v Jihlavě utržila ve středu debakl 0:3, a navíc je čeká už třetí zápas v jednom týdnu. Z posledních čtyř zápasů vydolovali Vlašimští navíc jen jeden bod.

Program 25. kola 2. ligy:

Pátek 30. 4.:

17:00 Vítkovice - Zlín

Sobota 01.05.:
10:15 Sokolov - Hlučín
16:00 SFC Opava - Hradec Králové
10:15 Třinec - Dukla Praha
10:15 Sparta B - Jihlava

Neděle 02.05.:
16:00 Čáslav - Most
10:15 Žižkov - Karviná
14:00 Ústí nad Labem - Vlašim

Aktuální tabulka druhé ligy