Mourinho: Nikdy nebudu trénovat Barcelonu

Mourinho: Nikdy nebudu trénovat Barcelonu

Trenér Interu Milán José Mourinho prohlásil, že nikdy nepovede Barcelonu. Po vyřazení katalánského klubu v semifinále Ligy mistrů se prý totiž pro fanoušky stal nepřítelem číslo jedna a nikdy by ho nepřijali.

"Nejsem tak hloupý, abych si myslel, že nenávist se může změnit v lásku," řekl Mourinho po středeční semifinálové odvetě na Nou Campu. Inter zápas prohrál 0:1, po výhře 3:1 z úvodního duelu však prošel do finále, kde narazí na Bayern Mnichov.

Mourinho si před odvetou znepřátelil příznivce prohlášením, že Barcelona je posedlá touhou hrát finále Ligy mistrů na stadionu nevětšího rivala Realu Madrid. Fanoušci také velice těžce nesli koučovy oslavy po postupu. Sedmačtyřicetiletý Portugalec navíc s Barcelonou vedl slovní přestřelky už během působení v Chelsea.

"Respektuji Barcelonu a nikdy nezapomenu na to, co mi klub dal za čtyři roky, co jsem tady byl. Je ale jasné, že kariéru ukončím, aniž bych někdy stál na její lavičce. Věci, které se v poslední době staly, ze mě tady těžko udělají kladnou postavu," dodal Mourinho, jenž v letech 1996 až 2000 působil v katalánském klubu jako asistent.

Bývalý kouč Porta je dokonce přesvědčen, že pro katalánské příznivce je větším nepřítelem než Luís Figo. Portugalský záložník, který nyní pracuje pro Inter, v roce 2000 odešel z Barcelony k největšímu rivalovi Realu Madrid. "Říkal mi, že už je v klidu a pohodě, protože teď fanoušci nenávidí mě. Jsem jejich novým nepřítelem," uvedl portugalský kouč.