Mancini: Je-li Tévez nespokojený, ať odejde

Mancini: Je-li Tévez nespokojený, ať odejde

Útočník Carlos Tévez možná opustí Manchester City. Trenér anglického klubu Roberto Mancini totiž prohlásil, že pokud je argentinský útočník v klubu nešťastný, nebude mu bránit v odchodu.

"Když je špičkový hráč smutný z toho, že je tady, tak by bylo lepší, kdyby šel jinam," citovala italského kouče agentura Reuters. "Ale není to jen Tévezův případ, platí to pro všechny fotbalisty," dodal.

Mancini reagoval na kritiku argentinského reprezentanta, který si minulý týden postěžoval na dvoufázové tréninky. Tévez prý navíc po vedení City požaduje vylepšení smlouvy, přestože má kontrakt ještě na čtyři roky.

"Moc tomu nerozumím. Dvoufázově jsme trénovali jen čtyřikrát za posledních pět měsíců. Z toho dvakrát byl Carlos v Argentině a jednou netrénoval," uvedl Mancini.

"Nevím, proč je nešťastný, ale doufám, že v následujících třech zápasech nastřílí čtyři góly a teprve pak se budeme bavit o jeho problému," dodal trenér.

Tým City je v tabulce anglické ligy momentálně šestý a bojuje o účast v Lize mistrů. Tři zápasy před koncem drží čtvrté místo zaručující účast v předkole Tottenham, na který Manciniho celek ztrácí jeden bod.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.