Zklamaný Horváth: Jsem už hodně utahaný

Notná dávka štěstí pomohla hráčům Brna v utkání s Plzní po remíze 2:2 uzavřít hned dvě nelichotivé série. Vyrovnávací gól Dostálka v poslední minutě ukončil jednak bezbodovou bilanci z posledních pěti zápasů. Kromě toho Brňané utnuly i ostudnou šňůru tří domácích proher ve vzájemných duelech s Plzní. Podle domácích hráčů k tomu pomohlo hlavně plzeňské zahazování šancí.

Zklamaný Horváth: Jsem už hodně utahaný
"Soupeř si vypracoval neuvěřitelné množství šancí. Pouze tím, že je neproměnil, nám dal možnost hrát až do konce zápasu o remízu. My jsme nabídku využili a jsme spokojeni," uvedl po utkání střelec vyrovnávacího gólu Richard Dostálek.

Situaci předcházející vyrovnání, viděl jednoduše. "Původně jsem do prostoru před branku ani nechtěl jít. Zamýšlel jsem čekat na odražený míč před trestným územím. Na poslední chvíli jsme svoje rozhodnutí změnil a vběhl do trestného území. Počkal jsem na propadnutý míč. Ještě jsem si jej jedním dotekem přistrčil. Pak už byla situace snadná," popsal Dostálek svůj důležitý gól.

Vedoucí branku Brna zaznamenal po centru Jana Kalabišky už ve dvanácté minutě Michael Rabušic. "Před brankou jsem zůstal osamocen. Soustředil jsem se jen na to, abych míč dobře trefil," nehledal složitost ve vstřelené brance ani Rabušic, podle kterého byla hlavní zbraní Plzně dobrá kombinace a držení míče.

"My jsme dnes hlavně bránili a soustředili se pouze na protiútoky. Ty se nám ale nedařily. Takže jsme spokojeni, že máme bod," popsal vývoj utkání Rabušic, který původně dnes neměl kvůli problémům s kolenem nastoupit. Ve středu dostal od lékaře do kolena utišující injekci, dva dny odpočíval. V pátek se zapojil zkušebně do přípravy. Po ní ohlásil trenéru Beránkovi, že je schopen v sobotu hrát a výrazně pomohl k remíze.

Plzeň znovu táhl tvořivý středopolař Pavel Horváth, který svým spoluhráčům připravil oba góly. "Jsem už hodně utahaný. Ve středu jsme hráli velmi náročný pohárový zápas s Olomoucí," přiznal Horváth. "Bohužel jsme v Brně ztratili další dva body a druhé místo se nám začíná vzdalovat. Teď už potřebujeme ligu uhrát se ctí a soustředit se na pohár," naznačil Horváth cíle plzeňských fotbalistů v závěru sezony.