Anfield Road byl pokořen, Chelsea jde za titulem

Už jen malý fotbalový zázrak by mohl zabránit tomu, aby fotbalisté londýnské Chelsea příští víkend zvedli nad hlavu trofej pro vítěze Premier League. Svěřenci Carla Ancelottiho totiž zvládli klíčové utkání na Anfield Road a po výhře 2:0 mají velkou šanci přerušit anglickou nadvládu Manchesteru United.

Utkání začalo z obou stran hodně opatrně a vyjma nebezpečného pokusu Franka Lamparda hned v úvodních minutách se hra odehrávala především ve středu hřiště. Velice hlasitě podporující fanoušky Liverpoolu tak postavila na nohy až povedená rána Alberta Aquilaniho, která však olízla jen břevno brány Petra Čecha.

Velký zlom v utkání přinesla třiatřicátá minuta. Kapitán domácích Steven Gerrard poslal velice špatnou malou domů Pepému Reinovi, kterou vystihl Didier Drogba a po rychlé kličce uklidil míč do prázdné brány. Chelsea tato branka velice povzbudila, k další dobré střele se dostal Lampard, nebezpečnou akcí se prezentoval i Salomon Kalou. Skóre se však neměnilo.

Ve druhém poločase už bylo patrné, že domácímu Liverpoolu docházejí síly. Svěřencům Rafaela Beníteze sice nešla upřít snaha, ale nebezpečné akce se odehrávaly zejména před Reinovou bránou. Průnik Kaloua a přihrávka před bránu na Nicolase Anelku sice ještě gólem neskončila, ale po akci Anelky na pravé straně už přidal pojišťující branku Lampard.

[img id="27348"]
Blues svého soupeře prakticky k ničemu nepouštěli a naopak i nadále zaměstnávali Reinu v bráně Reds. Španělský brankář se však nenechal zaskočit a to jak prudkým volejem Florenta Maloudy, tak ani tvrdou ránou Michaela Ballacka.

Závěr utkání už se dohrával v exhibičním tempu a ihned poté, co Alan Wiley třikrát písknul do píšťalky, začali hráči v modrých dresech bouřlivě oslavovat. Moc dobře totiž vědí, že k titulu mají zatraceně blízko.