Real teď musí! Barca proti outsiderovi nezaváhala

Hráči Barcelony si v honbě za titulem připsali cenné tři body, když ve 36. kole Primera División deklasovali Tenerife bojující o záchranu 4:1. Pokud chce Real pomýšlet na ligový triumf, musí ve středečním utkání uspět na půdě Mallorky.

Zápasy 36. kola a aktuální tabulka Primera División

Zápas začala Barcelona podle očekávání velkým náporem a výsledkem toho byl brzký gól, který padl už v 17. minutě. Úvodní trefu neobstaral nikdo jiný než kanonýr Messi, který nevypustil zdánlivě ztracený míč směřující do náručí hostujícího gólmana, a přízemní střelou poslal svůj tým do vedení.

Jenže hosté se po inkasované brance nepoložili. Naopak zvýšili své úsilí a odměny se dočkali ještě před přestávkou, když přečíslení dva na jednoho využil k vyrovnávací trefě Roman, který poslal míč z pravé strany vápna k pravé tyči Valdésovy branky.

Další gól viděli diváci na Nou Campu až v 63. minutě. Barcelona se dostala podruhé do vedení v zápase díky brance Krkiče, který si v šestnáctce skvěle naběhnul na kolmici a chladnokrevně zakončil.

Jak přes kopírák vypadal další přesný zásah Katalánců v 77. minutě. Tentokrát síť hostující branky rozvlnil Pedro. V závěru zvýšil na 4:1 svým druhým gólem v utkání Messi. Barca tak poslala svému největšímu soupeři o titul Realu Madrid pozdrav, na který musí najít Ronaldo a spol. najít ve středu odpověď.

V dalších úterních zápasech porazila Almeria Villarreal 4:2 a Getafe si z domácího zápasu s Gijonem připsalo bod za remízu 1:1. Těsně před úterní půlnocí skončil zápas Valencie s Xerezem, v němž domácí tým zvítězil 3:1.