Nedvěd se vrací do Juventusu! Bude se starat o mládež

Nedvěd se vrací do Juventusu! Bude se starat o mládež

Bývalý kapitán české reprezentace Pavel Nedvěd se podle listu Tuttosport vrací do Juventusu Turín, kde bude mít jako manažer na starosti mládežnické výběry. Držitele Zlatého míče z roku 2003 si prý do klubu přivede nový prezident Andrea Agnelli, který se v pondělí po skončení italské ligy ujme své funkce.

Nedvěd připustil návrat do Juventusu po úterní benefici Vladimíra Šmicra v Edenu. "Vedení klubu se změnilo, tak uvidíme. Ale nerad bych něco předjímal. Samozřejmě bydlím v Turíně a srdce mě táhne k Juventusu, tak je možné, že se něco vyvrbí," řekl novinářům. "Především by to tam chtělo začít jinak, protože tahle sezona se vůbec nepodařila. Uvidíme, jak to dopadne," dodal.

"Starou dámu", která skončí v domácí soutěži až sedmá, čeká po zpackané sezoně zemětřesení. Pozici sportovního ředitele opouští Alessio Secco, jenž působil v klubu od patnácti let, odchází i další manažer Renzo Castagnini.

Novým koučem má být ve středu jmenován Luigi Del Neri, který bude v posledním kole italské ligy hájit se Sampdorií Janov čtvrté místo. Nástupce Alberta Zaccheroniho má podle Gazzetty dello Sport připravený v Turíně dvouletý kontrakt s ročním platem 1,5 milionu eur.

Nedvědův chystaný návrat, který začátkem měsíce připustil jeho agent Mino Raiola, souvisí právě se změnami ve vedení Juventusu. "Doteď bylo nemožné, aby Pavel pro Juventus pracoval. Před dvěma dny se ale situace změnila," řekl Raiola s odkazem na jmenování Agnelliho.

"S Agnelliho rodinou má Pavel skvělý vztah a je naprosto jasné, že s některými verdikty vedení z nedávné doby by nechtěl být spojován," řekl Raiola. Popřel však spekulace, že by měl Nedvěd vést turínskou juniorku.

Český fotbalista loni ukončil v dresu Juventusu, za který hrál osm let, svou kariéru. Nabídku pracovat jako asistent tehdejšího trenéra Cira Ferrary Nedvěd odmítl.