Na oficiální míč nadávali i Casillas a Buffon

Španělský brankář Iker Casillas se připojil ke kritikům míče pro mistrovství světa. Podle jednoho z nejlépe hodnocených gólmanů světa z Realu Madrid je prý strašný.

Na oficiální míč nadávali i Casillas a Buffon
"Nestěžují si na něj jen brankáři. Je smutné, že takový turnaj jako mistrovství světa se bude hrát s tak hrozným míčem," nechal se slyšet Casillas. Devětadvacetiletý brankář se do kritiky pustil po vítězství 3:2 v přípravném utkání se Saúdskou Arábií.

Vlastnosti nového míče se nelíbí ani brazilskému útočníkovi Luísi Fabianovi. "Chová se nadpřirozeně. Jako by nechtěl, abychom do něj kopali," uvedl. "Chcete ho trefit a on najednou uhne, skoro jako by ho někdo ovládal. Je velmi špatný," dodal.

"Už to nejde přehlížet," přidal další Brazilec Júlio Baptista. "Je špatný pro brankáře, je špatný pro nás. Chcete centrovat a míč letí na úplně opačnou stranu. Je opravdu hrozný," řekl.

Nad kvalitou míče již v pátek žehral také jejich reprezentační kolega brankář Júlio César, jenž kvality Jabulani přirovnal k míči, který se dá koupit kdekoli v supermarketu. "Je hrozný, strašlivý," uvedl brankář Interu Milán.

"Příprava na turnaj probíhá skvěle až na jedinou věc," poznamenal brankář úřadujících mistrů světa z Itálie Gianluigi Buffon. "Mám na mysli míč a je ostuda, že na mistrovství se něčím takovým bude hrát," prohlásil.

Ke kritikům se připojil další italský reprezentant útočník Giampaolo Pazzini. "Ten míč je katastrofa, a to jak pro brankáře, tak pro nás útočníky," prohlásil hráč Sampdorie poté, co s míčem trénoval na soustředění národního týmu před odletem do JAR.

Najdou se však i fotbalisté, kteří si nový míč pochvalují. V reklamních materiálech tak činí například hráči sponzorovaní Adidasem jako Brazilec Kaká z Realu či trio z Chelsea Petr Čech, Michael Ballack a Frank Lampard.