Ballack hledá nové angažmá. Bude to Dubaj?

Ballack hledá nové angažmá. Bude to Dubaj?

Německý „Capitano“ Michael Ballack už si v příští sezoně za Chelsea nezakope. Kde nakonec zkušený záložník zakotví? Hodně se spekuluje o bundeslize. Jisté však je, že Brémy, o nichž se v souvislosti s reprezentantem Německa hovoří, to nebudou.

Ballack se s vedením Chelsea nedohodl na podmínkách nové smlouvy a bude si muset hledat jiné angažmá. Nejpravděpodobněji se jeví varianta, že by 33letý středopolař zamířil zpět do bundesligy.

V této souvislosti se spekulovalo o Werderu Brémy, týmu, jenž v uplynulém ročníku německé nejvyšší soutěže skončil na třetí příčce, a bude tak bojovat o Ligu mistrů. Tato možnost ale příliš reálně nevypadá.

To ostatně potvrdil i ředitel klubu ze severního Německa Klaus Allofs. „Ne, nic takového nechystáme,“ řekl německému deníku Sport Bild. Kde tedy Ballack nakonec zakotví?

Ballackův agent vede jednání se španělským gigantem Realem Madrid, pro kterého je však prioritou příchod Angličana Stevena Gerrarda. Německého záložníka by Bílý balet angažoval jen v případě, že by Gerrard do Realu přestoupit nechtěl.

Pokud by tedy padly varianty Německo i Španělsko, je vcelku možné, že Ballack v příští sezoně oblékne dres některého z klubů v Dubaji nebo ve Spojených státech. Potvrdil to i hráčův agent Michael Becker.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.