Němci rozstříleli oslabenou Austrálii vysoko 4:0

[tag]AKTUALIZOVÁNO 22:40[/tag] Němci zahájili cestu za obhajobou bronzových medailí na mistrovství světa vysokou výhrou 4:0 nad Austrálií. Němci precizními kombinacemi a dvěma góly zdeptali soupeře během úvodní půlhodiny. V druhém poločase jim usnadnilo cestu za vítězstvím v 56. minutě vyloučení Cahilla a proti oslabenému soupeři přidali další dva góly. Jednou se trefil Klose, pro kterého to byla už 11. branka na šampionátech. V historii dali více branek na MS jen čtyři hráči.

Australané slibovali, že budou soupeři důstojnějším soupeřem než při prvním vzájemném souboji na MS před 36 lety, ale nasvědčoval tomu jen úplný úvod. Už ve třetí minutě se dostal do šance Garcia, který překvapivě nastoupil na hrotu útoku, po rohu se dostal za německou obranu a nebýt Lahma na brankové čáře, střela z otočky by skončila v síti.

Jenže touto velkou šancí australské naděje na úspěšný výsledek v podstatě skončily. Němci avizovali, že se zaměří na hru z křídel, a už v osmé minutě prokázali, že mají svého soupeře dokonale přečteného. Australané se zastavili chybně v domnění, že se Müller ocitl v ofsajdu, a záložník Bayernu zpětným pasem napříč šestnáctkou našel Podolského, jehož rána skončila v síti.

ZÁPAS JSME SLEDOVALI ON-LINE.

Rychlý gól favorita uklidnil a Němci začali předvádět hru, s níž uspěli na minulých šampionátech: strojově přesná kombinace, rychlé pasy do křídel a následné centry dělaly "protinožcům" problémy. Ve 24. minutě se dostal do koncovky kanonýr Klose, ale ani napodruhé neuspěl. O dvě minuty později se už však radoval ze své jedenácté trefy na šampionátech - zprava přišel další vydařený centr a útočník se s přispěním chybujících gólmana Schwarzera a stopera Neila dokázal hlavou prosadit.

Australané po druhém gól ztratili sebevědomí, a kdyby nedokázal Neil odvrátit teč Özila, byl by po půlhodině rozdíl ve skóre už tříbrankový.

O přestávce se Australané přece jen trochu zklidnili a brzy byli blízko snížení, jenže sudí Rodriguez ruku Martesackera uvnitř šestnáctky neodpískal. A v 56. minutě o naději na lepší výsledek definitivně přišli po dalším sporném verdiktu, kdy sudí velmi přísně vyloučil bez předchozího napomínání za šlapák záložníka Cahilla.

Němci se od té chvíli dostávali za nepřesnou defenzivu stále častěji a zvyšovali převahu. Další dvě šance spálil Klose, ale výtečně hrající Müller přidal v 68. minutě třetí gól a o vítězi utkání bylo rozhodnuto, zvláště když vzápětí přidal střídající Cacau další přesný zásah.

Evropský celek měl otěže utkání pevně ve svých rukou a potvrdil, že v turnajové premiéře se mu vždy proti neevropským soupeřům střelecky daří: před osmi lety Němci porazili Saúdskou Arábii 8:0, před čtyřmi lety zdolali 4:2 Kostariku.

Kompletní statistiky z utkání Německo - Austrálie zde.