Nováček z Ústí zahájil přípravu s 15 hráči

Patnáct fotbalistů prvoligového nováčka Ústí nad Labem dnes zahájilo přípravu na nový ročník nejvyšší domácí soutěže. Trenér Svatopluk Habanec s asistentem Petrem Fouskem testují i bývalého obránce Zlína a Ústí Víta Vrtělku, který naposledy působil v Saské Kamenici. Na prvním tréninku se objevil také zkušený teplický záložník Michal Doležal, o kterého má klub zájem.

Nováček z Ústí zahájil přípravu s 15 hráči
"Čeká nás jednání o finančních podmínkách," řekl ústecký manažer Stanislav Pelc. Z Teplic by ligový nováček rád získal i další hráče. "Z hostování u nás se na Stínadla vrátili útočníci Melunovič a Jindráček. Od pondělí budeme testovat útočníka Francka Gnahouiho z Beninu, který hraje divizi za Brozany. Většina prvoligových týmů bude uzavírat své kádry do deseti dnů a hlavní jednání o posilách nás teprve čekají," uvedl Pelc.

V přípravě jsou z úspěšného druholigového kádru brankáři Novák a Porcal, obránci Hyčka, Džuban, Valenta, kapitán Dvořák, středopolaři Martykán, Franc, Benčík, Volek a útočníci Rudnickij a Karlík, s kterým vedení jedná o dalším působení. Do Plzně se vrátil z hostování útočník Brožík, souhlas k jednání o přestupu do jiných klubů dostali Šmrha a Kaňa.

Podle Pelce jedná vedení ústeckého klubu o navýšení svého skromného rozpočtu s potenciálními sponzory. Od úspěšnosti jednání se bude odvíjet příchod nových posil. "Rádi bychom náš rozpočet navýšili zhruba o deset milionů korun na 25 milionů," uvedl Pelc.

Domácím hřištěm Ústí budou v příštím ročníku teplická Stínadla. "Naše zápasy tam chceme hrát v neděli od 15 hodin, abychom nemuseli používat umělé osvětlení," řekl Pelc.

V Teplicích chce tým v případě příznivého počasí absolvovat v týdnu jeden předzápasový trénink. Jinak se bude po dobu rekonstrukce Městského stadionu v Ústí připravovat na hřišti bývalé Chemičky na Klíši, v Chabařovicích a na jiných travnatých plochách v okolí.

V přípravě na první ligu chce nováček sehrát sedm až osm utkání. V sobotu absolvuje modelový zápas, do kterého zapojí i své dorostence. Od příštího týdne se postupně střetne s Libercem, Jabloncem, Mostem, Viktorií Žižkov nebo střížkovskými Bohemians. Od 28. června do 3. července absolvují svěřenci trenéra Habance týdenní soustředění v Roudnici.