Lešický: Postup Slováků je teď sci-fi

Milan Lešický komentoval utkání slovenské reprezentace v přímém televizním přenosu, i proto měl zápas čerstvě na jazyku. Pro server eFotbal.cz se rozhovořil o tom, jak moc si Slováci zkomplikovali cestu do osmifinále mistrovství světa.

Lešický: Postup Slováků je teď sci-fi
"Všichni jsme remízou 1:1 s Novým Zélandem zklamaní. Ať už hráči, realizační tým nebo samotní fanoušci. Je to velká škoda," komentoval výsledek ihned po utkání Lešický.

Slovenský stratég si především pokládá otázku, koho jiného by tým našich východních sousedů chtěl porazit. "Když neporazí Nový Zéland, tak už vážně nevím. Lehčí soupeř na turnaji nebude."

"Novozélanďané byli ve všem slabší, jenže na to se ve fotbale nehraje. Nejde o papírové předpoklady. V tom je fotbal krutý i nádherný zároveň," myslí si Lešický.

A co podle něj znamená remíza pro postupové šance ze skupiny? "Teď je to spíše sci-fi. Musíme zkrátka podat kvalitní výkon proti Paraguyi a Itálii. Kolik bodů bude stačit, to si netroufám říct, ale výhra nad Jihoameričany by hodně pomohla. Pak by mohlo rozhodovat skóre a to snad v náš prospěch."

Hrála v neatraktivním výkonu Slováků nějakou roli nervozita? "To si nemyslím. Spíše bych řekl, že se ukázalo, že Slovensku, jako dříve i Československu zkrátka nesvědčí role favorita. Mnohem více se našim zemím dařilo, když neměly co ztratit a byli outsideři."

Na závěr si Lešický přeci jen nechává slova chvály. "Líbil se mi mladý Weiss, ten podal svůj tradičně aktivní výkon. Špatně si nepočínal ani Hamšík. Celkově to ale nebylo dobré, většina hráčů totiž podala svůj standard a to je na mistrovství světa málo. V dalších zápasem musíme hrát jiným stylem."