Utrápená Anglie nudila, Alžírsko získalo první bod

Utrápená Anglie nudila, Alžírsko získalo první bod

[hot]OBSAHUJE ON LINE[/hot] Hvězdní hráči Anglie ani v druhém zápasu na mistrovství světa nevyhráli. Po úvodní remíze s USA skončil jejich duel v Kapském Městě s Alžírskem 0:0. Favorizovaní Angličané se prakticky nedostali do šance a k postupu ze skupiny C musejí porazit v posledním utkání Slovinsko.

Zatímco odpolední zápas této skupiny mezi Slovinskem a USA přinesl ofenzivní fotbal s čtyřmi góly, souboj Anglie s Alžírskem nabídl divákům v Kapském Městě spíš jenom fotbalovou nudu.

Brankáři obou týmů v prvních zápasech hrubě chybovali. Anglický gólman Green se svou hrubkou podepsal pod remízu 1:1 s USA a Alžířan Čaučí pod porážku 0:1 se Slovinskem. A oba dnes také v sestavách chyběli.

Kouč Angličanů Fabio Capello dal přednost Jamesovi, který je sice už na třetím šampionátu, ale v 39 letech chytal na mistrovství poprvé. Alžírský trenér Rabá Saadán sice svého brankáře po laciném gólu podržel, ale kvůli podvrtnutému kolenu z tréninku se Čaučí posadil jen na lavičku a zastoupil jej Mbuhli.

ON LINE PŘENOS ANGLIE - ALŽÍRSKO


Capello ale udělal i další změny. Zraněného obránce Kinga nahradil Carragher, místo nevýrazného Milnera se postavil na levý kraj zálohy uzdravený Barry. Soupeř postrádal potrestaného Ghizzala.

Favorizovaní Angličané sice začali útočněji, ale brzdila je řada nepřesností v rozehrávce. Proto se většinou hrálo ve středu hřiště a brankáři moc práce neměli. Útočníci Heskey i Rooney dostávali málo míčů a museli si pro ně chodit až do hloubi pole, pak ale zase chyběli na hrotu.

KOMPLETNÍ STATISTIKY ZE ZÁPASU


Nudný fotbal diváky v chladném počasí příliš nezahřál a v 33. minutě to nezměnila ani Lampardova střela z 11 metrů. Neměla potřebnou razanci a gólman Mbuhli ji s přehledem chytil. Ještě méně zaměstnaný byl James, ale určitě byl rád, že v 35. minutě mířila tvrdá rána Zjaního těsně vedle.

Ani po přestávce se ve hře prakticky nic nezměnilo. Angličané nedokázali najít recept na rychlé africké fotbalisty, tradiční opory ve středu hřiště Gerrard a Lampard nic nevymyslely a zcela bezradně působil na hřišti Rooney. Ten sice v barvách Manchesteru United dával v sezoně jeden gól za druhým, ale v reprezentaci mu střelný prach zvlhl a své čekání na gól opět protáhl: naposledy se trefil loni v září.

Až v poslední čtvrthodině létalo do alžírské šestnáctky více centrů, jenže obávaní ostrovní hlavičkáři se příliš ke střelbě nedostali, neboť pevná obrana Alžírska míče s jistotou odvracela. Angličané tak sice ani v šestnáctém duelu s africkým soupeřem neprohráli, ale radost z dnešní remízy mít rozhodně nemohli.

DALŠÍ PROGRAM ŠAMPIONÁTU


[img id="28311"][img id="28316"][img id="28312"][img id="28318"][img id="28319"]