Pobřeží s Drogbou chce ve šlágru zaskočit Brazilce

[hot]ON LINE od 20:30[/hot] Svou největší zbraň hodlají vytasit reprezentanti Pobřeží slonoviny na Brazílii v nedělním utkání skupiny G v Johannesburgu. Ve šlágru víkendového programu chtějí hned od začátku nasadit Didiera Drogbu, který se teprve zotavuje po zlomenině ruky.

Pobřeží s Drogbou chce ve šlágru zaskočit Brazilce
Kanonýr Chelsea jako střídající žolík naskočil do prvního duelu s Portugalskem a teď se prý už cítí na větší zátěž. Brazilci se však otázkou Drogbova startu stresovat nechtějí. Myslí na to, aby navázali na první výhru proti KLDR, na kterou se nečekaně hodně nadřeli.

Pro "Slony" by už jen pouhá přítomnost Drogby na hřišti znamenala velkou vzpruhu. S 29 brankami nejlepší střelec letošního ročníku anglické ligy dělá všechno pro to, aby byl na zápas s Brazílií připravený.

"Nebylo by překvapením, kdyby Drogba hrál od začátku," naznačil trenér Afričanů Sven-Göran Eriksson, že obávaný střelec figuruje v jeho taktických plánech. "S Portugalskem odehrál 25 minut a šlo to dobře," připomněl švédský kouč, že Drogbovi v úvodním bezbrankovém zápase Pobřeží slonoviny nevadila ani speciální plastová dlaha schovaná pod dlouhým rukávem.

Tým by Drogbovu pomoc v neděli hodně potřeboval, kdyby neuspěl, měl by před posledním duelem s KLDR už hodně zkalené postupové plány a Afričané nechtějí dopustit, aby skončili ve skupině jako na minulém turnaji v Německu, kde si odbyli nepodařenou premiéru na MS.

ON LINE UTKÁNÍ BRAZÍLIE - POPBŘEŽÍ SLONOVINY


Brazilce naopak uklidnila úvodní výhra nad Severní Koreou, byť byl kouč Dunga znovu kritizován za nepříliš atraktivní herní projev. Tříbodový zisk s Pobřežím slonoviny by Brazílii posunul do osmifinále.

"Nejdůležitější je, jakou máte efektivitu. V obraně, v záloze, v útoku, v osobních soubojích. Jedině to rozhoduje o tom, jestli budete úspěšní," trval Dunga na tom, že krása na mistrovství světa zřejmě v brazilských zápasech půjde stranou a "Kanárci" všechno podřídí výsledkům.

Pětinásobní mistři světa semknutou obranu KLDR otevřeli až ve druhém poločase dvěma povedenými trefami, ale až do konce trnuli, když soupeř v samém závěru snížil. Fanoušci věří, že v historicky prvním měření sil s Pobřežím slonoviny přece jen jejich hvězdy odhalí víc ze svého arzenálu, i proto, že se soupeř neupne k úpornému bránění jako KLDR. Dunga podle všeho znovu vsadí na stejnou základní sestavu jako v zahajovacím utkání.

Zápas začíná ve 20:30, přímý přenos vysílá ČT4.

Předpokládané sestavy:

Brazílie:
Júlio César - Maicon, Lúcio, Juan, Michel Bastos - Gilberto Silva - Elano, Kaká, Felipe Melo - Robinho, Luís Fabiano.
Pobřeží slonoviny: Barry - Demel, K. Touré, Zokora, Tiéné - Gervinho, Eboué, Y. Touré, Tioté, Kalou - Drogba (Dindane).