Turnaj by mohl přilákat nejvíc sázek vůbec

Češi vsadili první týden na výsledky mistrovství světa stovky milionů Kč, šampionát by tak mohl v Česku přilákat nejvíce sázek v historii turnaje. V Jihoafrické republice sice chybí česká reprezentace, nárůst sázek je dán hlavně internetovým sázením a sázkami během zápasu. Úspěšnost sázejících je zatím nižší, než je dlouhodobý průměr.

Turnaj by mohl přilákat nejvíc sázek vůbec
Fortuna aktuálně v Česku registruje sázky za téměř 130 milionů Kč. "Celkový učet za šampionát by mohl v ČR atakovat hranici 400 milionů Kč. Díky internetovým sázkám a nejširší kursové nabídce v historii Fortuny by nárůst sázek proti předchozímu šampionátu mohl být i 50 procent," řekl mluvčí společnosti Petr Šrain.

Tipsport zatím nabral na pobočkách a přes internet na zápasy MS kolem 125 milionů korun. V tom jsou podle mluvčího Jiřího Hadravy zahrnuty sázky na pobočkách, na internetu a také live sázky, které jsou stále oblíbenější a budou tvořit během letošního MS poměrně významnou část všech sázek. "O MS v Německu byl zájem mimořádný, už tím jak byl šampionát dostupný pro fanoušky a byli tam fotbalisté Česka, což zájem zvyšovalo, ale zase nebyla možnost sázení přes internet," dodal.

Hned první týden šampionátu dokázal, že Češi jsou národem sázkařů a populárnější sport než fotbal pro ně neexistuje, uvedla mluvčí Synot Tipu Magda Pekařová. Lidé u Synot Tipu doposud prosázeli přibližně 40 milionů korun. "Očekáváme, že během letošního mistrovství světa překročíme tržby z minulého šampionátu, a to i přes neúčast naší reprezentace v soutěži," podotkla.

Předpoklady, že by mělo jít o nejsázenější šampionát v historii, se podle mluvčího Sazky Zdeňka Zikmunda potvrzují. Mimořádný nárůst má Sazka především v segmentu live sázek, kdy je možné tipovat i v průběhu utkání. Chance doposud přijala sázky za skoro 30 milionů korun. "O sázení na MS ve fotbale je velký zájem, zaznamenáváme nové sázkaře, pravidelní sázející své vklady mnohonásobně zvyšují," upozornil mluvčí firmy Ondřej Rajšner.

Souboj sázkařů s bookmakery je podle Hadravy zatím vyrovnaný. Řada favoritů svoji roli splnila a sázkaři vyhráli, ale objevilo se i dost překvapivých remíz a dokonce pády favoritů, což sázkaře nepotěšilo. Největším favoritem se v kursu 5,5:1 nově stala Argentina, poznamenal Hadrava. Pekařová míní, že letošní šampionát je zatím plný překvapení. Prohrávají v něm favorité. Sázkaři jsou proto podle ní méně úspěšní, než je obvyklé. "Úspěšnost sázejících je zatím nižší, než je dlouhodobý průměr," doplnil Zikmund.