TOP 5 nejvtipnějších jmen šampionátu

Mistrovství světa v JAR je v plném proudu a ruku na srdce, málo odehraných utkání by se dalo označit přívlastkem atraktivní. Proto jsme pro vás připravili menší zpestření. Vybrali jsme pět fotbalistů, jejichž jména stojí přinejmenším za pousmání. Své zastoupení v TOP 5 má i slovenský tým.

TOP 5 nejvtipnějších jmen šampionátu
Siphiwe Tshabalala (JAR)

Záložník hostitelské země šampionátu z Jihoafrické republiky vyniká nejen svým jménem. Na první pohled zaujme fanoušky také účesem, který zdobí potítko suplující roli gumičky v barvách jeho země. V neposlední řadě vyniká svými výkony. V zápase s Uruguayí (0:3) byl nejlepším hráčem svého celku.

Sokratis Papastathopulos (GRE)

Příjmení talentovaného stopera italského Janova je tak dlouhé, že se ani nevejde na hráčův dres. Proto na něm nosí křestní jméno Sokratis. Když v zápase s Nigérií střídal, komentátor České televize si oddechl, že už nebude mít problémy s tímto náročným jazykolamem.

Kornel Saláta (SVK)

Slovenský reprezentant zaujal nejen svým příjmením, ale i křestním jménem, které nepatří zrovna ke tradičním, a to ani na Slovensku. Obránce z Kamenice nad Hronem nastupuje v Corgoň lize za Slovan Bratislava.

Nikita Rukavytsya (AUS)

Dvaadvacetiletý útočník je původem z Ukrajiny, hájí však barvy Austrálie, kde žije od svých čtrnácti let. V současnosti obléká dres celku K.S.V. Roeselare hrajícího nejvyšší belgickou ligu.

Dragan Mrdja (SRB)

V belgické lize se srbský útočník neprosadil, příliš úspěšný nebyl ani v Rusku. V rodném Srbsku se mu ale daří - angažmá ve Vojvodině Novi Sad mu přineslo i pozvánku do reprezentace, jejíž je stabilním členem.