Rooney se kaje. Utekly mi nervy, říká

Poté, co se na tým Albionu a zejména na střelce Wayna Rooneyho snesla kritika z řad médií i fanoušků, přišlo to, co přijít muselo. Útočník Manchesteru United se po svých výrocích, kdy se obul do příznivců Anglie, omluvil. "Mrzí mě to, co jsem řekl po skončení zápasu," řekl britskému deníku The Sun.

Rooney se kaje. Utekly mi nervy, říká
Co se vůbec odehrálo? Po tragickém vystoupení Anglie proti Alžírsku (0:0) se na hráče z tribun snesl pískot a bučení. To se Rooneymu nelíbilo, a tak si pustil pusu na špacír. "Fakt krásný slyšet vlastní fanoušky, jak na nás bučí. Jaká to loajální podpora od nich," zněla například jedna z jeho vět.

Teď ale útočník přiznává, že jeho reakce byly výsledkem velkého zklamání z výsledku. "Řekl jsem to v afektu. Bylo to v momentě, kdy jsem byl nejvíce frustrován jak z našeho výkonu, tak i ze samotného výsledku," vysvětlil Rooney.

"Za sebe se chci omluvit za to, co se událo po skončení utkání," citoval list The Sun jednu z nejsledovanějších tváří šampionátu v JAR.

Ve středu sehraje tým Albionu zápas o přežití s týmem Slovinska, které musí porazit, pokud chce pomýšlet na postup ze skupiny. Svěřenci kouče Capella mají na svém kontě pouhé dva body za dvě remízy.

"Nejdůležitější věcí teď pro nás je to, abychom postoupili ze skupiny. Musíme být pozitivní a pracovat tak, abychom ve středu získali tři body. Teď budeme potřebovat podporu fanoušků víc než kdykoliv předtím," je si vědom Rooney.