Sparta v prvním přípravném utkání nezaváhala a porazila Innsbruck

Hráči Sparty v prvním přípravném utkání na herním soustředění v Rakousku porazili Wacker Innsbruck 3:0. Dvě branky vstřelil Bony Wilfried a na třetí měl velký podíl.

Pro sparťany byl na poslední chvíli smluvený zápas v místě jejich přípravného kempu první skutečnou prověrkou, neboť ve Františkových Lázních odehráli pouze utkání proti týmům z nižších soutěží. Proti Innsbrucku, za který nastoupil český záložník Tomáš Abrahám, poslali trenéři do hry tým zkombinovaný ze zkušených i mladých hráčů a chvíli trvalo, než se sehráli. I proto brankář Zich musel několikrát osvědčit svůj postřeh.

Po dvaceti minutách sparťanská záloha díky Matějovskému začala přehrávat stejnou řadu soupeře a přišly první dvě šance Wilfrieda. Uspěl až ve třetí poté, co ve 28. minutě tečoval dalekonosnou přízemní ránu Hohenedera. Rakouský celek pak zcela vypadl z role - ještě před poločasem inkasoval pět žlutých karet a ani náhlé vzedmutí po přestávce nepomohlo.

Spartu dál táhli Matějovský s Wilfriedem a v 64. minutě po záložníkově trestném kopu přidal s chutí hrající útočník z Pobřeží slonoviny hlavou druhý gól. Třetí přišel po jeho akci: vyslal do šestnáctky Vacka, ten byl faulován a Jeslínek přidal z penalty třetí gól. Oslavný ryk se ozval i z dvou vuvuzel v hledišti.

Trenér Jozef Chovanec nezastíral, že ho utkání uspokojilo, ale žádné závěry z něj nevyvozoval. "Byl to první skutečně těžší zápas a jsem poměrně spokojen. Samozřejmě potvrdily se i obavy, že v této fázi přípravy ještě budeme mít potíže s technikou a dynamikou, ale jinak hráči odvedli solidní práci," uvedl kouč.

Skutečnost, jak snadno zapadl do sparťanské hry Marek Matějovský, ho nepřekvapila. "Ukázalo se, že jde o velmi přizpůsobivého hráče, z jehož hry mohou spoluhráči těžit. Ještě nás ale čeká řada zápasů, souhra by se měla stále lepšit," řekl kouč.

Ve středu čeká sparťany další zápas, tentokrát proti japonské Urawě.

Sparta Praha - Wacker Innsbruck 3:0 (1:0)
Branky:
28. a 64. Wilfried, 72. Jeslínek z pen. Rozhodčí: Krassnitzer (Rak.). Diváci: 300.
Sestava Sparty: Zich (46. Švenger) - Kušnír, Hejda, Řepka, Pamič - Hoheneder (46. Kladrubský) - Sionko (64. Zeman), Matějovský (74. Folprecht), Vacek, Jeslínek - Wilfried (76. Kweuke). Trenér: Chovanec.