Eusébio: Messi je nejlepším hráčem MS

Přestože Lionel Messi ještě nedal na světovém šampionátu v Jižní Africe ani jeden gól, legendární portugalský útočník Eusébio ho považuje za nejlepšího hráče turnaje. Slavný kanonýr nepochybuje o tom, že hvězda Barcelony získá Zlatý míč, prestižní ocenění pro nejužitečnějšího fotbalistu mistrovství.

Eusébio: Messi je nejlepším hráčem MS
"Nemám žádné pochyby o tom, že tenhle malý Argentinec bude nejlepším hráčem tohoto turnaje," prohlásil Eusébio, nejlepší střelec světového šampionátu v roce 1966.

Za největšího favorita na zlato považuje legendární Portugalec Brazílii, o druhém finalistovi si není jistý. Mrzí ho, že z turnaje už vypadli jeho krajané, kteří podlehli v souboji týmů z Pyrenejského poloostrova Španělsku 0:1.

"Podle mě hrálo Portugalsko dobře. Prohráli jsme velmi pochybným gólem," mínil Eusébio. Také někteří portugalští hráči tvrdili, že Villův gól v osmifinále neměl být uznán kvůli ofsajdu.

Eusébio se také zastal Cristiana Ronalda, který v Jižní Africe zůstal za očekáváním a ocitl se pod palbou kritiky. "Bohužel pro Portugalsko se Cristianovi na tomhle šampionátu nedařilo, ale nebudu ho za to odsuzovat. Ze svých zkušeností rozumím tomu, že hráči jsou v dobré nebo ve špatné formě," uvedl Eusébio.