Thuram: Evra už nesmí obléknout dres Francie

Thuram: Evra už nesmí obléknout dres Francie

Bývalý kapitán francouzské reprezentace Liliam Thuram požaduje, aby se Patrice Evra už nikdy neobjevil v národním dresu. Reagoval tak na chování levého beka Manchesteru United na mistrovství světa, kde Evra jako kapitán vedl francouzské fotbalisty do stávky proti vyřazení Nicolase Anelky z kádru.

"Požádal jsem vedení francouzského svazu, aby hráče tvrdě potrestalo. Například kapitán Patrice Evra se již nikdy nesmí objevit v národních barvách," prohlásil Thuram, který je rovněž aktivním členem francouzského svazu.

Evra se podle Thurama provinil tím, že jako kapitán nedokázal tým správně vést během jeho problémů na šampionátu. Naopak byl vůdčí postavou při vzpouře hráčů, kteří před závěrečným utkáním ve skupině odmítli nastoupit k tréninku.

Fotbalisté tak reagovali na to, že byl z kádru vyřazen útočník Anelka, jenž se odmítl omluvit za svou roztržku s koučem Raymondem Domenechem. Ten po šampionátu skončil a trenérské role se ujal bývalý Thuramův spoluhráč z MS 1998 Laurent Blanc.

Thuram patří k nejslavnějším postavám francouzského fotbalu. Na kontě má rekordních 142 startů za reprezentaci a podílel se na zisku titulů mistra světa 1998, mistra Evropy 2000 i na postupu do finále MS 2006.