Tabaréz: Ano, vystrčil ruku, ale je to podvádění?

Uruguayský kouč Oscar Tábarez si myslí, že by Luis Suárez měl dostat po červené kartě ve čtvrtfinále jenom jednozápasový trest a mít tak možnost nastoupit v případném finále proti Nizozemsku. Útočník Ajaxu má po vyloučení automaticky zmeškat jedno utkání, FIFA ale může trest prodloužit i na případné finále.

Tabaréz: Ano, vystrčil ruku, ale je to podvádění?
Suárez dostal červenou kartu za hru rukou na brankové čáře v poslední minutě prodloužení souboje proti Ghaně, když volejbalovým zákrokem zabránil jasnému gólu. Asamoah Gyan následný pokutový kop nevyužil a utkání tak doputovalo do penaltového rozstřelu, kde uspěli Jihoameričané.

"Ano, vystrčil ruku, ale je to podvádění?" ptal se trenér Tábarez. "Myslím, že to bylo instinktivní. A přišly jasné následky - byl vyloučený a nemůže hrát příští zápas. Ale když to udělal, nemohl tušit, že Ghana penaltu nedá. A může snad za to, že pak selhala i v rozstřelu?" dodal kouč, podle kterého by případné zpřísnění trestu ze strany FIFA bylo přehnané.

Sám útočník, jehož počínání označují některá domácí média za "boží ruku II.", svého bleskového rozhodnutí nelituje. "Bylo to cenné vyloučení, v ten moment jsem neměl na výběr. Jednal jsem chladnokrevně. Myslím, že jsem předvedl nejlepší zákrok světového šampionátu," podotkl.

FIFA ohlásila, že před semifinále bude platit amnestie žlutých karet, aby hvězdným hráčům nehrozilo, že kvůli druhé žluté kartě přijdou o finále. To se v minulosti stalo Němci Michaelu Ballackovi, v Lize mistrů zase Pavlu Nedvědovi. Amnestie se ale nevztahuje na červené karty.