Rozjaření Němci hodnotili zápas s nadšením...

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Nejen výhra a postup do semifinále mistrovství světa, ale zejména způsob, jakým ho dosáhli, německé fotbalisty i jejich trenéra nadchl. Podle kouče Joachima Löwa se dnes v jeho hráčích probudila vůle skutečných mistrů.

Rozjaření Němci hodnotili zápas s nadšením...
Löw jako by ještě hodnou chvíli po postupu nemohl uvěřit, co jeho svěřenci proti Argentině předvedli. "Jsem hrdý na to, co se tady dnes odehrálo. To, co jsme odehráli především v druhém poločase, to bylo opravdu skvělé. Před zápasech bych nevěřil, že bychom mohli vyhrát takovým rozdílem," rozplýval se Löw, podle kterého rozhodlo, že jeho hráči takřka nepustili do hry Messiho.

Jako první se trefil Thomas Müller, který se v dalším průběhu zápasu proměnil v nahrávače. "Myslím, že jsme připravili Německu šílenství, které nikdo neočekával, pro takovou výhru se těžko hledají slova. Všichni jsme na hřišti odvedli svoje maximum," radoval se fotbalista, který se dostal s čtyřmi trefami na úroveň nejlepších střelců šampionátu, stejně jako Miroslav Klose.

Klose dvěma góly oslavil nejlepším možným způsobem 100. zápas v národním týmu a s čtrnácti brankami na světových šampionátech se dotáhl na krajana Gerda Müllera. Oba jsou nyní v historickém žebříčku kanonýrů MS na druhém místě o gól za Brazilcem Ronaldem.

ZÁPAS JSME SLEDOVALI ON-LINE ZDE

"Především jsem rád, že jsme vyhráli, a až poté oslavuju své góly. Teď už je jasné, že si na šampionátu zahrajeme ještě nejméně dvě utkání, a tak snad ještě nějaké branky přidám," podotkl nejoslavovanější muž německé reprezentace.

Hnacím motorem Německa se ale stal především Bastian Schweinsteiger. "Mám z toho všeho husí kůži a teď chci až do finále. Pokud budeme stejným způsobem hrát i v semifinále, tak nejsme rozhodně bez šancí," myslel už na další fázi šampionátu.

I kapitán mužstva Philipp Lahm mínil, že dnešní zápas bude významně zapsán do historie německého fotbalu. "Argentina byla favoritem, a tak vítězství 4:0 je vlastně neuvěřitelné. Tohle ale není náš splněný cíl, ve výhrách chceme pokračovat," varoval nadcházející soupeře.

Šokovaní Argentinci už v závěru zápasu působili jako boxer po těžkém k.o. A po utkání bylo znát, že s takovým průběhem čtvrtfinále nepočítali ani v nejhorším snu. "Hodně to bolí. Věděli jsme, že to bude těžké, ale s tímhle nikdo nemohl počítat," prohlásil útočník Carlos Tévez.