Varnsdorf zahájil přípravu

Varnsdorf zahájil přípravu

Pod vedení trenéra Zbyňka Busty se dnes prvně sešli na stadionu v Kotlině fotbalisté SK Slovan Varnsdorf k zahájení letní přípravy. S ukončením posledního ročníku ČFL jej záhy nemohla nezajímat „přehazovaná“ kolem možnosti postupu do II. ligy. Po odřeknutí Ovčár, Písku, rezervy Slavia a Loko Vltavínu se do 2.ligy nakonec podívá právě Varnsdorf.

„S tím jsem nepočítal. Překvapilo mne, že dané příležitosti nevyužil Písek,“řekl staronový trenér Busta,který je tedy opět ve městě pod kopcem Hrádek. Jak početný kádr a kdo se nově objevil na prvním tréninku?
„Na úvod jsme zde měli dvacet dva hráčů. Staronově R. Mach z Vítkovic, pak Pimpara z Teplic, Kulhánek z Jablonce, Novotný z juniorky Slavie, Rudnytsky a brankář Porcal z Ústí a k tomu ještě jeden gólman ze Slovenska.“
Chyběli ale někteří dlouholetí hráči. „Jsou to gólman Macháček, Křemen, Zachariáš a do Kladna se vrátil Kabele.“ K nejbližšímu programu týmu trenér poznamenal:
Čeká nás každý den dvoufázový trénink. Příprava vzhledem ke skutečnosti, že II. liga zahajuje již koncem měsíce bude krátká a méně náročná. V rámci ní sehrajeme za týden v sobotu rovněž turnaj v Děčíně.“
Nováček druhé ligy má celkem stabilní kádr, který se ve Varnsdorfu za poslední dva roky příliš neměnil. „Ano, stabilní je, ale druholigový není. Abychom byli ve vyšší soutěži důstojnými soupeři, musí se ještě posílit vhodně a hodně,“ uzavřel krátké povídání na webu Slovanu Varnsdorf Zbyněk Busta.

Po úvodním tréninku oddechoval na zeleném pažitu hlavní hrací plochy dosavadní kapitán týmu Vlastimil Chod. „Trenér nám naordinoval na začátek běh na dva kilometry, nyní bude následovat oběd a odpoledne nás čeká sjezdovka na Jedlové,“ poznamenal k programu úvodního dne.

Jak on přijal informaci o postupu Varnsdorfu do II. ligy?
„Byl jsem překvapen, ale jsem rád. Domnívám se, že tato soutěž bude méně náročná. Jak to tak sleduji, tak naši budoucí soupeři nemají podle sestav v přípravných zápasech žádná velká jména. Na druhou ligu se těším."

zdroj:www.skslovanvarnsdorf.cz