Olympiakos nadělil Slavii tři branky, dařilo se Jablonci a Hradci

Olympiakos nadělil Slavii tři branky, dařilo se Jablonci a Hradci

Pouze dva týmy dokázaly v nedělních přípravných zápasech zvítězit. Hradec Králové a Jablonec porazily své polské soupeře, naopak Slavia dostala od řeckého Olympiakosu tři branky, České Budějovice podlehly rumunskému týmu Otelul Galati.

Slavia se na soustředění v Seefeldu střetla s řeckým Olympiakosem Pireus. Inkasovala v prvním poločase hned dvakrát, ale se soupeřem ještě držela krok gólem Grajciara z 11. minuty. Ve druhém poločase měla spoustu šancí, ale v 83. minutě potřetí inkasovala a zápas tak dopadl ve prospěch řeckého celku. “Byla to dobrá konfrontace s kvalitním soupeřem. V prvním poločase jsme dostali dvě laciné branky. Přesto jsme po přestávce měli řadu šancí s mohli jsme utkání zremizovat. Je to sice příprava, myslím ale, že jsme měli uhrát lepší výsledek,” hodnotil zápas trenér Karel Jarolím na klubovém webu. Do utkání nezasáhli Benjamin Vomáčka, Josef Kaufman a Jan Hošek, kteří stále pokračují v rekonvalescenci.

Slavia Praha - Olympiakos Pireus 1:3 (1:2)
Branky:
11. Grajciar - 6. Bravo, 34. Diogo, 83. Derbyshire.
Sestava Slavie: I. poločas: Vaniak - Čelůstka, Trapp, Koubský, Hubáček - J. Černý, Dembélé, Jarolím, Kisel, Grajciar - Vlček.
II. poločas: Hanuš - Čelůstka, Trapp, Koubský, Hubáček (69. Mareš) - Janda, Ragued, Belaid, Koreš - Hora, M. Černý.

Třemi góly se prezentoval nováček Gambrinus ligy Hradec Králové. Postarali se o ně Dobeš v prvním a Toth s Fischerem ve druhém poločase. Soupeři dovolili Východočeši pouze snížení v 86. minutě zásluhou Brusita.

Czarny Žagaň (Pol.) - Hradec Králové 1:3 (0:1)
Branky:
86. Brusito - 9. Dobeš, 68. Tóth, 89. Fischer z pen.
Sestava Hradce Králové: Šimon - Tóth, Pávek (70. Jandík), Karal (58. Kasálek) - Tomašák, Nemček, Janoušek (75. Hochmeister), Rezek (60. Partyš) - Kocourek (75. Pilař), Dobeš (46. Fischer), Dvořák (60. Pokorný).

Dynamo, které je na soustředění v Rakousku, se postavilo proti rumunskému týmu Otelul Galati. Na začátku utkání se Jihočeši dostali pod tlak rumunského týmu, dokázali však udržet čisté konto a v závěru poločasu si vypracovali i několik šancí a dokonce i přečkat pokutový kop. Na začátku druhého poločasu už se nemýlil Pecka, který se perfektně zorientoval ve vápně a dostal míč za záda rumunského brankáře. Jenže soupeř to nezabalil a dvěma góly dokázal zápas otočit ve svůj prospěch. "Soupeř se ukázal jako velmi kvalitní tým, Rumuni jsou rychlí a technicky velmi dobře vybavení. Určitě nám ale tento zápas ukázal mnoho nového a před startem ligy máme na čem pracovat," řekl pro klubové stránky trenér Šilhavý.

České Budějovice - Otelul Galati (Rum.) 1:2 (0:0)
Branka Budějovic:
46. Pecka.
Sestava Budějovic: Kučera (46. Křížek) - Laštovka (78. Riegel), Horejš (62. Šíma), Jarabica (78. P. Novák), Leština (46. Žižka) - Mezlík (46. Sajtl), Otepka, Černák (75, Rakovan), Jasanský - Sedláček (60. Ondrášek), Pecka (75. Kaňák).

Výhru v přípravě si připsal také Jablonec. O oba góly se postarali exslávisté, Jablonský s Pekhartem. V dalším přípravném utkání se v Rakousku Jablonec utká s FC Kodaň.

Jablonec - Korona Kielce (Pol.) 2:1 (1:0)
Branky Jablonce:
30. Jablonský, 85. Pekhart.