Gól! Gól! Gól! Takhle pálí Fillo!

Gól! Gól! Gól! Takhle pálí Fillo!

[tag]VIDEO[/tag] Může se stát něco krásnějšího? Návrat po zranění a hned hattrick! Zvládl to v utkání norské nejvyšší soutěže záložník Vikingu Stavanger Martin Fillo. Hattrickem pomohl sestřelit tým Odd Grenland. Viking zvítězil 3:1.

Nejdřív Martin vypálil z pětadvaceti metrů, pak jeho střelu tečoval obránce a dotřetice se vydal kopat penaltu. Tři střely, tři góly. A to na penaltu nebyl určený. „Trenér ale říkal ať jdu a kluci, kteří byli určení, neprotestovali. Přáli mi šanci na hattrick,“ popisuje svůj velký zápas Martin Fillo. Tři góly v jednom zápase ještě nikdy nedal. Povedlo se to až v Norsku. Bude mu ho navždy připomínat míč s nímž se zápas hrál. Dostal ho jako dárek.

Spolu se záložníkem se radovali i jeho nejbližší. „Navíc v den bráchových narozenin. Seděl na tribuně spolu s mámou, tak si to užili,“ říkal po utkání spokojený český záložník. Jeho hattrickem se Viking dostal v tabulce před svého soupeře. Viking je aktuálně šestý a útočí na pohárové příčky.

Po nepříjemném zranění kolena se dostal do formy. „Góly jsem dával i v přípravných zápasech, takže jsem rád, že mi to vyšlo i v lize. Je cítit, že hrajeme dobrý fotbal,“ říkal norským novinářům po utkání. Jako hvězda zápasu absolvoval rozhovory pro všechny norské televize a deníky. A hned v pondělí ho byly plné titulní stránky novin. „Všechny jsem si je koupil,“ přiznal se Fillo.

Fillova dobrá forma naznačuje, že by v současné mizérii českého fotbalu měl co nejdříve dostat šanci v reprezentačním výběru trenéra Bílka. Prozatím vzbudil zájem klubů jak z České republiky, tak i z renomovaných soutěží. O Filla se totiž intenzívně zajímala Slavia Praha a ihned po hattricku se ozval i majitel Baníku Ostrava.

„V tuhle chvíli se o Martina intenzívně zajímá jeden klub z bundesligy a jeden italský tým ze Serie A,“ potvrdil Ondrej Chovanec, Fillův hráčský agent.

Video: Jak pálí Martin Fillo