Obranu Arsenalu vyztuží správný bojovník

Obranu Arsenalu vyztuží správný bojovník

Arsenal získal do svých obranných řad novou posilu, kterou se stal francouzský stoper Laurent Koscielny. Bližší podrobnosti kontraktu nebyly oficiálně zveřejněny, podle bulvárního deníku Sun však čtyřiadvacetiletý bek podepsal čtyřletý kontrakt a "Kanonýry" přišel na 8,5 milionu liber. Některé zprávy hovoří o odstupném dokonce až ve výši deseti milionů liber.

Koscielny odehrál uplynulou sezonu v nejvyšší francouzské soutěži za Lorient. Nastoupil do 40 zápasů a vstřelil tři góly. "Je to stoper se skvělými schopnostmi, který hrál minulou sezonu výjimečně dobře. Udělal velice rychle velký pokrok. Je psychicky silný a velice soutěživý. Je to správný bojovník," řekl na hráčovu adresu trenér Arséne Wenger.

Francouzský manažer navíc v minulých dnech projevil zájem o dalšího stopera - německého reprezentanta Pera Mertesackera. Wenger potřebuje nutně posílit obranu, neboť na odchodu je jiný francouzský stoper William Gallas a nabídku jednoletého kontraktu dosud nepodepsal ani zkušený veterán Sol Campbell. Ostrovní média navíc Arsenal opět spojují s příchodem irského gólmana Shaye Givena z Manchesteru City.