Regionální derby nepoznalo vítěze

Regionální derby jako přípravu si zvolili Třinec a Frýdek-Místek. Toto klání však vítěze nepoznalo. Domácí byli na Lesní lepším týmem, vytvořili si více šancí, ale tu jedinou dokázal proměnit ve druhém poločase Doležal.

Regionální derby nepoznalo vítěze
Pouze bez Marošiho nastoupili Třinečtí do regionálního derby. Domácí do utkání vstoupili aktivně a už po několika málo minutách se mohli radovat z vedení, jenže Onuchukwovu hlavičku vyrazil pohotový brankář Lužný na rohový kop. Ve 26. minutě pak Jouklova střela zaduněla o břevno.

Chmurná chvilka pro třineckou lavičku přišla v momentu, kdy obránce Reháka zastavila ve středu hřiště kosa frýdeckého hráče a exliberecký stoper musel ze hřiště.
Později po pravé straně utekl hráč v modrobílém dresu, přihrál před bránu volnému Petru Soukupovi a hosté po jeho přesném skluzu vedli 1:0.

Domácí trenéři udělali o poločasové přestávce několik změn. Třinečtí zvýšili aktivitu, hosty téměř nepustili na dostřel Brukovy branky. Naopak sami v několika momentech zatopili pod výbušným kotlem.
Nejvíce to před Lužným hořelo v 69. minutě, kdy po závaru ve vápně se míč odrazil podruhé od břevna.

Dvacet minut před koncem se do hry dostali i mladíci a ti také byli u vyrovnání. V 73. minutě utekl po levé straně Kajfosz nacentroval před bránu, kde číhal Martin Doležal a Lužný už jeho teč nedokázal před brankovou čárou zkrotit - 1:1.

Závěr utkání už nabídl více nepřesností způsobený velkým vedrem, neboť na třinecký pažit téměř celé dvě hodiny pražilo slunce a proto Doležalův gól byl poslední brankou v zápase.

Fotbal Třinec - Frýdek-Místek 1 : 1

zdroj:fotbaltrinec.cz