Sňozík: Eden nikdy nebude naším domovem

Sňozík: Eden nikdy nebude naším domovem

Hráče Bohemians 1905 mrzí, že možná až stovky jejich příznivců chystají bojkot domácích zápasů po přesunu z tradičního Ďolíčku do sousedního Edenu. Fanoušci se totiž stále nehodlají smířit s tím, že "klokani" opustili svůj stadion, který nesplňuje prvoligové parametry, a v pátek tak prý nepůjdou na premiérový zápas sezony proti Slavii.

Jejím příznivcům se také přesun Bohemians a jejich pětiletý exil v Synot Tip Areně nelíbí. A k protestnímu pochodu z Edenu do Ďolíčku se mají připojit také.

Trenér Bohemians 1905 Pavel Hoftych chápe rozladění fanoušků ze stěhování na stadion odvěkého rivala, ale podle něj by fanoušci svůj nesouhlas mohli vyjádřit jinak než úplným bojkotem "domácích" zápasů.

"Kdyby to fandové vyjádřili přímo v přímém přenosu v televizi třeba vyvěšením transparentů nebo pokřiky, bylo by to účinnější, než když stadion bude poloprázdný. Přitom za jiných okolností by měl být první zápas ligy a pražské derby vyprodané. Takhle na horší atmosféru doplatí jen hráči, kteří za nic nemohou," řekl Hoftych na dnešní tiskové konferenci.

"Snad Slavii potrápíme a uhrajeme dobrý výsledek. A lidi, co nepřišli, třeba bude mrzet, že to neviděli a příště je nalákáme. Ale jinak se rozhodně dokážu vcítit do pocitů fanoušků, kteří do Ďolíčku chodili třeba celý život. Nám se do Edenu nechce stejně jako jim," přidal se brankář a kapitán Radek Sňozík. "Beru to tak, že letos budeme hrát 30 zápasů venku. Eden není a nikdy nebude naším domovem," vzkázal Sňozík.

Když se fanoušci Bohemians 1905 v květnu dozvěděli, že jejich klub z Ďolíčku zmizí a nejméně dalších pět let stráví v Edenu, začali i se slávisty, kteří se o svůj stánek zase nechtějí dělit, bouřit. Projevilo se to i na prodeji permanentních vstupenek, Bohemians i Slavia jich oproti loňsku prý prodaly asi jen třetinu.

Při jednom z protestních pochodů se dokonce pustili do ničení radnice ve Vršovicích. Právě radní oba tábory viní ze současné situace, prý neudělali nic proto, aby Bohemians ve svém tradičním sídle zůstali, představitelé radnice se zase hájili tím, že vlastník stadionu Bohemians Real o prodeji odmítl jednat.

Také slávisty mrzí, že část jejich fandů v pátek bude místo povzbuzování protestovat. "Nemyslím si, že je to šťastné rozhodnutí. Věřil jsem, že nás přijdou podpořit, ale toto určitě není správné vyjádření podpory svému klubu," prohlásil kouč Slavie Karel Jarolím.

Dříve jinak soudržní fanoušci Bohemians se po stěhování názorově rozdělili, část z nich hodlá chodit i do Edenu, další to striktně odmítají s tím, že ale na venkovní utkání "Bohemky" budou dál normálně jezdit.

Například jeden z příznivců Robin Stron, který v minulých letech na zápasech Bohemians vystupoval v převleku klokana a popularitu si získal pod přezdívkou Lombardos, se role maskota také vzdal. "S přesunem do Edenu totiž zásadně nesouhlasím a chodit tam odmítám. Mrzí mě to, v Bohemce mám mnoho přátel, ale maskota už v takové situaci dělat nebudu," řekl v úterý Stron, který ale v klokaním převleku plánuje navštěvovat zápasy divizního rezervního mužstva. To bude naopak dál nastupovat v Ďolíčku. Stron dnes také symbolicky předal nový klokaní převlek svému nástupci, který bude "úřadovat" v Edenu.

Až pátek opravdu napoví, kolik fanoušků místo na stadion vyrazilo na protestní pochod směr Eden - Ďolíček. "Po prvních protestech snad fandové pochopí, že je potřebujeme mnohem víc na stadionu než při protestech v ulicích," dodal Sňozík.