Liverpool prodal Alberta Rieru do Řecka

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Španěl Albert Riera odešel z Liverpoolu do Olympiakosu Pireus. V pátek podstoupil zdravotní prohlídku a následně uzavřel s vedením nejlepšího řeckého týmu poslední doby čtyřletou smlouvu. Podle médií za něj klub pošle do Anglie čtyři miliony eur (asi 100 milionů korun) hned a další dva miliony eur přidá, pokud v této sezoně získá mistrovský titul.

Liverpool prodal Alberta Rieru do Řecka
"S Liverpoolem jsem nic nevyhrál, proto jsem teď tady: s Olympiakosem chci získat titul a pomoci dostat ho mezi nejlepší celky Evropy," uvedl osmadvacetiletý záložník, kterého na aténském letišti přivítalo více než tisíc fanoušků.

Riera měl v poslední době v Liverpoolu potíže. Na jaře označil slavný anglický klub za potápějící se loď a prohlásil, že si na něj trenér Rafael Benítez zasedl.

Liverpool se jej proto údajně snažil prodat do CSKA Moskva, což se fotbalistovi mohlo zamlouvat i proto, že jeho manželka je Ruska. Z přestupu však sešlo. Do týmu pro mistrovství světa, které Španělé vyhráli, se Riera nedostal.

V Řecku působí i jeho mladší bratr Sito, který je hráčem konkurenčního Panioniosu. Olympiakos získal od roku 1997 dvanáct mistrovských titulů, po nepovedené minulé sezoně však nyní hraje jen kvalifikaci o Evropskou ligu.