Kučera: Od toho tam jsem, abych tým podržel

Brankář Pavel Kučera výraznou měrou pomohl Českým Budějovicím k dnešní remíze 1:1 v ligové předehrávce v Mladé Boleslavi. V průběhu utkání se blýskl mnoha výbornými zákroky a především v závěru několikrát zdeptal domácí střelce.

Kučera: Od toho tam jsem, abych tým podržel
"Od toho tam ale jsem, mým úkolem je tým v těžkých chvílích podržet. Někdy se to povede více a někdy méně. Dneska to bylo docela dobré," řekl po utkání Kučera, který se představil na důvěrně známém stadionu, kde v minulosti strávil tři roky.

Svůj někdejší klub vůbec nešetřil a během zápasu mu zneškodnil nejméně tři jasné gólové šance. Nejvíc se prý zapotil v 35. minutě při ráně Australana Kerema Buluta. "Střílel mi to na stojnou nohu, to byl asi nejtěžší z těch zákroků," podotkl Kučera.

Bod ze hřiště favorita bral. Zvlášť proto, že Jihočeši byli většinu času horším týmem a vůbec nezvládli první půli. "Trenér nám k naší hře o poločase řekl několik ostrých slov. Říkali jsme si, že už to vlastně nemůže být ani horší. Že nehrajeme vůbec aktivně, nebojujeme a v naší hře není nic pozitivního," přiblížil Kučera, co se dělo v pauze v českobudějovické kabině.

"Řekli jsme si, že ve druhém poločase začneme pořádně bojovat a že s tím zkusíme něco udělat. Na začátku druhé části jsme z ojedinělé akce vyrovnali na 1:1, a to pak poznamenalo další průběh zápasu," dodal čtyřiatřicetiletý gólman.