Stomilionový Vydra cítí podporu od kouče

Stomilionový Vydra cítí podporu od kouče

Talentovaný Matěj Vydra úspěšně bojuje o místo v kádru italského Udine. Po přestupu z Ostravy s novým týmem trénuje již tři týdny a nastoupil do tří přípravných zápasů. Proti San Paolu Padova ze čtvrté ligy dokonce přihrál na dvě branky a pomohl k výhře 5:0. Angažmá v Udine si užívá a těší se, až se bude učit od italského reprezentanta Antonia Di Nataleho.

"Všechno je perfektní. Mám za sebou týden přípravy v Udine a teď jsme druhý týden na soustředění na horách. Je to docela dřina, ale zatím to zvládám dobře," uvedl Vydra na webu své zastupující agentury Ondřeje Chovance.

Zatím nabírá hlavně kondici, zasáhl však i do tří přípravných zápasů. "V každém jsem nastoupil na poločas. V tom druhém proti San Paola Padova jsem nahrál na dva góly, z čehož jsem měl radost. Vyhráli jsme 5:0, ale zas to nebyli žádní nazdárci," hodnotil osmnáctiletý útočník, který se blýskl především v 15. minutě zápasu, kdy obral soupeře o míč a z pravé strany připravil vedoucí gól pro Cuadrada. Těsně před půlí pak nahrál na branku Beleckovi, který zvýšil již na 3:0.

Vydru těší i spolupráce s trenérem Franceskem Guidolinem. "Snaží se se mnou komunikovat anglicky, protože v italštině ještě tak silný nejsem. Ale cítím z jeho strany velkou podporu," řekl Vydra, který si musí zvykat i na to, že bude využíván i na jiných postech, než je hrotový útočník. "Trenér se mě ptal, jestli bych byl schopen hrát i na jiném postu než v útoku v různých systémech. Já bych rád hrál kdekoliv. Snad se chytnu a nastupovat budu, i když konkurence je tady obrovská," dodal.

Největším konkurentem je italský reprezentant a jeden z nejlepších kanonýrů Serie A Antonio Di Natale. Vydra se již těší na to, až se bude od hvězdy Udine učit. "Když dá někdo v lize za rok 29 gólů, hraje za nároďák, tak už to musí být pan fotbalista. Ale on s námi ještě pořádně netrénuje. Připojil se později, protože byl na mistrovství světa a zatím teprve nabírá kondici. Strašně jsem se těšil, až se k nám přidá. Dosud jsem na něj koukal jen v televizi a teď jsem s ním v jednom týmu. Jsem z toho trochu vedle. Kdybych si vedle něj mohl v útoku jednou zahrát, byl by to sen," svěřil se.

Pro Vydru je důležité i to, že má v týmu i českého parťáka. Z hostování v Cádizu se totiž vrátil brankář Zdeněk Zlámal. "Moc mi to pomáhá. Navíc to vypadá, že by tu mohl zůstat. V přípravě se v brance střídá s Handanovičem. Bylo by lepší, kdybychom tu byli dva," dodal Vydra.

Bojuje i s italštinou, kterou potřebuje k tomu, aby se v týmu ještě více zabydlel. "Mám knížku, snažím se po slovíčkách komunikovat i se spoluhráči. I trenérovi už něco rozumím. Dělám docela pokroky, i když to samozřejmě tak rychle nejde," popsal jeden z největších českých talentů, který do Udine přišel zhruba za 100 milionů korun.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.