Blues opět padli, skolil je Jarolímův Hamburk

Hráčům londýnské Chelsea se letní příprava se výsledkově vůbec nevyvedla. Prohrála i generálku s Hamburkem, když německý tým zaznamenal vítězný gól na 2:1 až dvě minuty před koncem zásluhou teprve osmnáctiletého Korejce Hjong Min-suna.

David Jarolím: Všechno je jinak!

Anglický mistr tak v přípravě prohrál tři ze čtyř zápasů. Zvítězil pouze v prvním zápase s druholigovým Crystal Palace, když do utkání zasáhl i český brankář Petr Čech. Ten se následně zranil a po zbytek přípravy Chelsea chyběl. Na dálku tak sledoval, jak jeho spoluhráči padli s Ajaxem 1:3 a s Frankfurtem 1:2.

Proti Hamburku se dlouho zdálo, že se svěřenci trenéra Carla Ancelottiho konečně vzchopí. Dostali se totiž do vedení po gólu Lamparda a náskok úspěšně hájili. Jenže dvacet minut před koncem srovnal Petrič, když využil obrovské chyby Žirkova v rozehrávce, a v závěru rozhodl Hjong Min-sun.

Zatímco na straně Chelsea stále chyběl brankář Čech, který kvůli zranění s týmem na turné do Německa neodcestoval, celý zápas v dresu Hamburku odehrál David Jarolím. Na šanci marně čekali Jaroslav Drobný a David Rozehnal, kteří zůstali sedět jen mezi náhradníky.

Chelsea, která poprvé v přípravě nastoupila s nejsilnějším možným kádrem včetně uzdraveného kanonýra Didiera Drogby, čeká v neděli boj o anglický Superpohár s Manchesterem United. O týden později startuje anglická liga.