Pardubicím vyšla premiéra

Domácí nováček na úvod jubilejního 20. ročníku České fotbalové ligy přivítal Pod Vinicí rezervu prvoligového Dynama České Budějovice. Pardubický celek ale vůbec jako novic v soutěži na hřišti nepůsobil a po vydařeném zápase si mohl do kolonky výher udělat první čárku.

Dobře připravený trávník na stadionu Pod Vinicí byl zkrápěn deštěm, když se ozval úvodní hvizd rozhodčí Moníka. Hned od úvodních minut se hráči budějovického béčka projevovali dobrou hrou a vysokým nasazením, byla na nich vidět chuť do utkání. Domácí celek se prvních deset minut rozkoukával. Pak přišla 12. minuta, to se ve vápně se štěstím uvolnil Fikejz a křížnou střelou vstřelil premiérový gól Pardubic v ČFL. V 15. minutě to zkoušel znovu Jeřábek z více jak dvaceti metrů, ale mířil těsně vedle. V 17. minutě zahrávali domácí rohový kop, gólman Křížek míč jen lehce vyrazil do vzduchu, Hudec ho hlavou vrátil před branku a neobsazený exbudějovický Tischler zvýšil zblízka na 2:0! Do kabin se tak šlo za příjemného dvoubrankového vedení domácích.

Už šest minut po zahájení druhého poločasu se opět skóre měnilo. Zprava odcentroval Hudec a Petrus přesnou hlavičkou k přední tyči upravil na 3:0! To ale ještě nebylo ze strany pardubického mužstva vše.
V 66. miinutě se v šanci ocitl opět Rešetár, jeho pokus byl ve vápně sražen, k míči se dostal dříve Petrus, než brankář Křížek, vrátil zpět k Rešetárovi, ten poslal ideální centr před prázdnou branku na Kudrnu, jenž hlavičkou od břevna upravil na konečných 4:0! V 68. zahrozili hosté, ale gólová dorážka Dobala nebyla uznána pro ofsajd. Ačkoliv za juniorku Dynama nastoupilo i několik hráčů z širšího kádru "A" týmu, do šancí se po celý zápas dostávali velice složitě, prosadit se gólově se jim za celých 90 minut v rámci pravidel nepodařilo a v zápase utrpěli tvrdou porážku.

Sestavy FK Pardubice : Shejbal - Hudec, Tischler, Prorok, Přibyl - Fidra (88. Voženílek), Kudrna, Jeřábek, Rešetár (80. Jarosz) - Petrus, Fikejz (73. Sklenář). Dále připraveni: Zavřel, Brychta.
Trenér: Martin Svědík.

Sestava Č.Budějovice B: Křížek - Sajtl, Sláma, Holub, Koutný - Nitrianský, Rakovan, Dobal, Rein (46. Repa) - Kaňák (66. Bakala), Timm. Dále připraveni: Pešula, Vokatý. Trenér: Jiří Lerch.

Pardubice - Č.Budějovice B 4 : 0