Potvrzeno: Wenger má zase důvod k úsměvu

Francouzský trenér Arséne Wenger povede hráče Arsenalu až do června 2014. Dnes podle očekávání prodloužil s londýnským týmem smlouvu o tři roky a při jejím dodržení na lavičce "kanonýrů" stráví bezmála osmnáct let.

Potvrzeno: Wenger má zase důvod k úsměvu
"Moje srdce patří Arsenalu a mým přáním je vidět ho vyhrát trofeje," uvedl šedesátiletý kouč. "Můj závazek a odhodlání jsou silné jako vždy. Podpis nové smlouvy znamená, že uvidím tuto talentovanou partu hráčů, až naplní svůj potenciál. Věřte mi, jsou k tomu blízko," věřil kouč ve vzestup Arsenalu.

Wenger získal s londýnským klubem tři ligové tituly a čtyřikrát vyhrál Anglický pohár, na trofej ale se svým tradičně mladým kádrem čeká už od roku 2005, kdy naposledy zvítězil v poháru. Poslední ligový triumf je ještě starší, datuje se do sezony 2003/2004.

Prodloužený kontrakt francouzského trenéra ocenil i ředitel Arsenalu Peter Hill-Wood. "Arséne klub v posledních čtrnácti letech skvěle proměnil. Vzrušující a působivý způsob hry, který s ním předvádí, navíc obdivují lidé po celém světě," uvedl na adresu nejdéle působícího vládce lavičky v historii Arsenalu.