Balotelli: Raději bych zůstal v Serii A a Interu

Mario Balotelli po svém přestupu do Manchesteru City rozhodně nezáří nadšením. Den po odchodu z Interu Milán ve svém prohlášení uvedl, že by raději pokračoval v Itálii, odkud ho však vyhnalo nepřátelské prostředí v týmu.

Balotelli: Raději bych zůstal v Serii A a Interu
Čerstvě dvacetiletého útočníka s ghanskými kořeny provázela během poslední sezony řada kontroverzí a několikrát se zdálo, že je jeho odchod z Milána hotovou věcí. Nakonec až den před zahájením Premier League přestoupil v pátek do bohatého manchesterského klubu, kde se setkal se svým bývalým trenérem z Interu Robertem Mancinim.

"Je mi líto, že odcházím z Interu a z Itálie, protože bych raději pokračoval v kariéře ve své rodné zemi," uvedl Balotelli a postěžoval si na atmosféru v týmu italského mistra. "Byl to těžký rok, identifikoval jsem svoje chyby. Ale myslím, že jsem byl hodně pod tlakem a palbou kritiky, což mě občas štvalo," doplnil.

"Jdu tam, kde můžu doufat, že dostanu prostor pro svou hru. To je to, co potřebuji: hrát, dělat chyby, učit se z nich a zase hrát. Teď myslím jen na to, abych hrál dobře pro svůj klub v anglické lize. Chci do toho dát všechno," napsal.

Balotelli, jenž si v úterý proti Pobřeží slonoviny odbyl debut v seniorské italské reprezentaci, je pátou výraznou letní posilou Manchesteru City. K anglickému klubu ho váže pětiletá smlouva.