Arsenal vydřel s Liverpoolem bod za minutu dvanáct i díky Rosickému

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] V úvodním ligovém utkání na Anfield Road přivítal domácí Liverpool londýnský Arsenal. V napínavém zápase nebyla o vzrušující momenty nouze, vyloučeni byli dva nováčci svých týmů a brankář Pepe Reina si dal vlastní gól, který nakonec znamenal remízu.

Stamford Bridge vidělo v úvodu Drogbův hattrick

Chyba brankáře Liverpoolu Pepeho Reiny umožnila Arsenalu vyvalčit v prestižním zápase bod. V utkání viděl červenou kartu i nováček domácích Joe Cole za faul na Laurenta Koscielnyho. Minutu po půli poslal Reds do vedení David N’Gog, které domácí udrželi až do poslední minuty, kdy centr Tomáše Rosického poslal do tyče Marouane Chamakh a odražený míč si Reina srazil do vlastní sítě. V závěrečných minutách byl ještě vyloučen Koscielny, tedy také nováček v dresu Gunners.

Drama v závěrečných minutách učinilo z Reiny viníka a sebralo dva body Liverpoolu, který šel za svou první výhrou v tomto ročníku. Po vyloučení Colea těsně před půli bránili Reds poměrně snadno. Příchod Colea na Anfield Road byl zprávou léta a měl Liverpoolu přinést kreativitu a nápady, které tak nutně potřeboval. Ovšem místo těch dovedností viděli v severní Anglii nepovedený debut. Cole nastoupil na svém oblíbeném místě za jediným útočníkem, ale příliš se mu nedařilo dostat se do zápasu. A když už se konečně dostal do nadějné situace, hráči Arsenalu byli nablízku. Nepovedený výkon potom korunoval zbytečným faulem na Koscielnyho, po kterém rozhodčí Martin Atkinson neváhal a hned vytáhnul červenou kartu.

Vyloučení Colea přišlo krátce poté, co brankář hostí Manuel Almunía vyrazil střelu Glena Johnsona nad břevno a hlavičku N’Goga vykopl z brankové čáry Gael Clichy. To byly jedny z mála šancí první půle, v které Arsenal vypadal o něco nebezpečněji. Výhoda o jednoho hráče měla tuto převahu ještě navýšit, ale nestalo se tak. Arsenal minutu po půli přišel o míč, kterého se zmocnil Javier Mascherano, přihrál N’Gogovi a ten u bližší tyče prostřelil Almuníu.

Gól Arsenalem otřásl a Liverpool ucítil šanci. Další možnost ke skórování měl střelec jediného gólu N’Gog, ale jeho hlavička šla těsně nad. Arsenal si potom přece jen vytvořil územní převahu, dobrou šanci měl Rosický, přímý kop Theo Walcotta pak Reina vyrazil. Gól přišel až po chybě domácího brankáře.

Nového kouče Liverpoolu výkon jeho svěřenců potěšil

Manažer Liverpoolu Roy Hodgson odmítl svalit vinu za remízu s Arsenalem na brankáře Pepe Reinu, který svou chybou daroval hostům vyrovnávající gól na 1:1

Reina si srazil míč do vlastní sítě poté, co Marouane Chamakh namířil centr Tomáše Rosického do tyče. „Reina je pochopitelně velice smutný. Myslím, že se mu jinak zápas povedl i s ohledem na problémy s ramenem. S výsledkem spokojeni nejsme, ale výkon mě potěšil,“ řekl Hodgson.

Těsně před půlí byl vyloučen domácí Joe Cole, i tak se domácí dostali krátce po půli do vedení díky gólu Davida N’Goga. Zdálo se, že vedení udrží, nicméně v poslední minutě udělal Reina zmiňovanou chybu. „Ve druhé půli jsme hráli lépe než v té první, každopádně jsem spokojený s výkonem obou středních záložníků, Gerrarda i Mascherana. Dokázali jsme si poradit s přesilou soupeře a vyrovnali jsme se mu v držení míče i šancích. Ale celkový výsledek je pochopitelně zklamáním, protože jsme byli hodně blízko,“ pokračoval anglický trenér ve službách Reds.

Cole dostal svou vůbec první červenou kartu v kariéře za faul na obránce Arsenalu Laurenta Koscielnyho, nicméně Hodgson svého hráče nijak nekritizoval. Podle zkušeného trenéra faul hůře vypadal, než jaký ve skutečnosti byl. „Překvapilo mě, že Koscielny nastoupil i do druhé půle, když se po faulu nechal odnést na nosítkách. Jsem rád, že to nakonec nebylo tak hrozné. Rozhodčí to zřejmě viděl ze špatného úhlu,“ dodal Hodgson.

Manažer Arsenalu Arsene Wenger byl svědkem toho, jak se jeho svěřencům nedaří využít početní převahu i přes územní převahu. Francouzský trenér pochválil nasazení svých hráčů: „Musím je pochválit za to, že se snažili o vyrovnání. Hrát proti deseti bylo samozřejmě náročnější, protože soupeř bránil hluboko v poli a bránil velice dobře,“ řekl francouzský trenér.

„Remíza s Liverpoolem je vždycky slušný výsledek. Byl to jako vždy vyhecovaný a vypjatý zápas, když Liverpool hrál poměrně opatrně a měl hodně hráčů za míčem. Proto jsme si nevytvářeli šance, i když připouštím, že nám trochu scházela agresivita a nasazení v útočné fázi,“ zhodnotil zápas Wenger.

„Co se týká faulu Joe Colea, tak ten jsem neviděl. Jediné co k tomu můžu říct je to, že Laurent Koscielny to rozhodně nijak nepřifilmoval. Chtěl jsem ho vystřídat, bál jsem se, že má zlomenou nohu,“ uvedl Wenger k důležitému okamžiku dnešní bitvy dvou tradičních soupeřů.