Jak to v Evropě pálilo kanonýrům?

Po rozběhnutých soutěžích v Česku a na Slovensku odstartovaly nový ročník také další dvě ligy - anglická Premier League a francouzská Ligue1. Ta už má za sebou 2. kolo. Pohled na tabulku střelců v obou soutěžích vypadá velice zajímavě...

Jak to v Evropě pálilo kanonýrům?
Hned úvodní kolo dvou předních evropských soutěží bylo z pohledu produktivity jednotlivců velice zajímavé. V anglické nejvyšší soutěži padl hattrick a další dva střelci zaznamenali dvě branky. Ve Francii, která rozběhla už druhé kolo, je dvougólových snajprů hned sedm.

Didier Drogba. To jméno budí respekt samo o sobě. A hned v prvním kole útočník Chelsea potvrdil svou formu z minulé sezony. V utkání s nováčkem WBA, jehož dres obléká i český reprezentační útočník Roman Bednář, nasázel střelec tmavé pleti tři góly z celkových šesti. Soupeř se neprosadil ani jednou.

Také další hráč z Ancelottiho výběru se výrazně zapsal do tabulky střelců. Záložník Florent Malouda se v utkání s West Bromwichem trefil dvakrát. Stejný počet gólů vstřelil Marlon Harewood, který hájí barvy nováčka z Blackpoolu. Ten svými zásahy pomohl zničit Wigan (4:0).

A jak to vypadá ve Francii? Tam je po dvou odehraných kolech hned sedm dvougólových střelců. V neděli si připsal gólový zásah také český reprezentační záložník Jaroslav Plašil, který však nezabránil porážce svého Bordeaux s Toulouse.

Tabulka střelců předních evropských fotbalových lig:
Anglie (1. kolo):
3 - Drogba
,
2 - Malouda (oba Chelsea), Harewood (Blackpool).

Francie (2. kolo):
2 - Pedretti (Auxerre), Pujol (Valenciennes), Bangoura (Rennes), Perrin (St. Etienne), Gomis (Lyon), Braaten (Toulouse), Al Arábí (Caen)

1 - mj. Plašil (Bordeaux).