Kouč Žiliny Hapal: Sparta má silnou lavičku

Postup Žiliny do Ligy mistrů by byl podle kapitána Róberta Ježe stejně velkým úspěchem, jako když se slovenská reprezentace probojovala na červnové mistrovství světa v JAR. Trenér Pavel Hapal věří, že jeho tým má pro premiérovou účast mezi elitou větší motivaci než pražská Sparta.

Kouč Žiliny Hapal: Sparta má silnou lavičku
Pro oba je zápas na Letné návratem na dobře známá místa. Hapal zde odehrál řadu utkání v reprezentačním dresu a půl roku působil také ve Spartě, zatímco Jež sem jezdíval jako soupeř v dresu Plzně a Příbrami.

"Na Spartě jsem od té doby byl vícekrát, jsem zde docela pravidelným hostem. A pokaždé si vzpomenu na dobu, kdy jsem za Spartu hrával. Pozitivní vzpomínky určitě převažují," uvedl Hapal s úsměvem na dnešní tiskové konferenci.

S rudým dresem se neloučil zrovna úspěšně. Fanoušci si vzpomenou především na to, jak v březnu 2000 v Lize mistrů neproměnil za stavu 1:1 proti Barceloně penaltu a Sparta tehdy prohrála 1:2. Jeho spoluhráči byli například brankář Jaromír Blažek či Libor Sionko, kteří nastupují za pražský klub i nyní.

To, že Hapal povede v úterý mužstvo proti svým krajanům, nebere nijak zvlášť emotivně. "Takový je fotbal. Nyní hájím barvy Žiliny, a tak udělám vše pro její postup. Až budu trenérem Sparty, udělám zase vše pro její úspěch," prohlásil kouč, který před třemi týdny oslavil 41. narozeniny.

Výhodou Sparty podle něj je zkušenost, ale situaci jí komplikuje absence tří důležitých hráčů. "Jenže na druhou stranu dobře vím, že Sparta má silnou lavičku. Naší výhodou je ohromná motivace, na rozdíl od soupeře jsme ještě Ligu mistrů nehráli a v našich podmínkách by to byl skoro zázrak," uvedl Hapal.

Jež míní, že by to bylo podobné jako postup národního mužstva na mistrovství světa. "Pro Slovensko by to byl podobný úspěch," prohlásil devětadvacetiletý záložník.