Hradec po Pilařově brance porazil Jablonec 1:0

V úvodním zápase šestého kola Gambrinus ligy zavítal na půdu Hradce Králové ambiciózní tým Jablonce. Domácí v úvodu sezóny porazili Spartu a remizovali s Bohemians, pak ale přišly porážky od Slovácka a Plzně. Na druhé straně Severočeši po vyřazení z Evropské ligy již tři utkání neprohráli a sérii chtěli prodloužit i v Hradci. To se jim však nepodařilo, protože na stadiónu Pod lízátky zásluhou branky Václava Pilaře prohráli 0:1.

Aktuální tabulka soutěže

Po počátečním oťukávání se domácí do svého soupeře pustili pěkně zostra a po sérii šancí před koncem první dvacetiminutovky se mohli radovat z branky. Po centru Kocourka z volného kopu se k hlavičce dostal pouze 170 cm vysoký Pilař a neomylně překonal bezmocného gólmana Špita.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté a snažili se o vyrovnání, ale paradoxně byly blízko inkasování druhé branky. V 69. minutě se tváří v tvář gólmanu Špitovi ocitl Kocourek, ale hostující brankáře nepropálil.

O šest minut později se vytáhl i Lyndr, když bravurně zneškodnil Jarolímovu střelu. V závěru trefil ještě Lafata z voleje tyč, ale to bylo ze strany hostů vše. Díky třem bodům se Hradec dotáhl na svého dnešního soupeře a okupuje 6. příčku.