Nečekané! Slovák Weiss míří do bundesligy

V anglické Premier League se pořád ne a ne prosadit! Když už to vypadalo, že slovenský reprezentant Vladimír Weiss půjde z Manchesteru City hostovat do skotského Celticu Glasgow, ozval se jiný klub. A nikoli z Ostrovů, ale z německé bundesligy. Bude VfB Stuttgart novým působištěm 20letého Slováka?

Nečekané! Slovák Weiss míří do bundesligy
Není tajemstvím, že Stuttgart stojí o služby Vladimíra Weisse. Přesto to v posledních dnech vypadalo na hráčovu výměnu ze City do Celticu Glasgow. V úterý ale manažer německého klubu Fredi Bobič potvrdil, že sám Weiss má zájem oblékat dres německého celku.

Kde tedy Weiss zakotví? V loňské sezoně se v nabitém kádru Citizens neprosadil, a tak šel hostoval do Boltonu. Ani tam se mu ale nedařilo a příležitostí dostával méně, než sám čekal. Stuttgart, který se o Weisse zajímá, by byl pro slovenského reprezentanta vysvobozením.

A sám si to dobře uvědomuje. Německá liga má vysokou úroveň, navíc by měl na rozdíl od svých předchozích štací velkou šanci stabilně hrát. "Vladimír by k nám rád přestoupil," potvrdil manažer VfB Fredi Bobič. Jestli se transfer uskuteční, či nikoliv, by mělo být známo do konce tohoto týdne, tedy těsně před startem bundesligy.

Záložník Weiss by mohl v týmu nahradit Sebastiana Rudyho, který dostal konkrétní nabídku od dalšího německého celku TSG 1899 Hoffenheim. Rudy se však nechal slyšet, že by ve Stuttgartu rád nadále zůstal? Oblékne talentovaný slovenský křídelník nakonec dres Stuttgartu? Za pár dní budeme chytřejší...