Besiktas se Zápotočným porazil HJK Helsinky

Hráči istanbulského Besiktase s Tomášem Zápotočným v obraně porazili v dnešním úvodním utkání 4. předkola Evropské ligy HJK Helsinki na svém stadionu 2:0 a před odvetou mají dobře nakročeno do základní skupiny soutěže.

Zápotočný v základní sestavě přemožitele Plzně znovu zastoupil zraněného spoluhráče Sivoka, který je po operaci zkříženého vazu v koleně a mimo bude celou podzimní část sezony.

Úvodní branku v Istanbulu zaznamenal ve 35. minutě německý záložník Hilbert, skóre tureckého mužstva zdvojnásobil v 66. minutě Portugalec Quaresma.

Austria Vídeň s obráncem Petrem Voříškem a útočníkem Tomášem Junem v sestavě smolně prohrála na hřišti Arisu Soluň 0:1 brankou z nastaveného času. Rakouský vicemistr držel remízu po celou základní hrací dobu, ale ve třetí minutě nastavení střídající Ruiz rozhodl o těsné výhře domácích.