Vykartovaný Brabec: Kde je psáno, že podobně nevyhrajeme v odvetě?

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Jen těžko hledali hráči pražské Sparty slova po porážce 0:2 v úvodním zápase čtvrtého předkola Ligy mistrů s Žilinou. Letenští prožívali chmurné pocity, takový výsledek prý před zápasem nečekali ani v nejčernějších snech. Přesto se před odvetou na Slovensku ještě nevzdávají, i když jim budou chybět oba stopeři Tomáš Řepka i Erich Brabec.

Vykartovaný Brabec: Kde je psáno, že podobně nevyhrajeme v odvetě?
Chovanec svedl porážku na absence

"Určitě je to šok pro nás, pro celou Spartu. S tím jsme vůbec nepočítali, že bychom prohráli 0:2. Pořádně jsme nevystřelili na branku, nedali jsme ani gól. Je to hrozné," řekl záložník Igor Žofčák.

Spartě chybělo v utkání minimálně pět hráčů obvyklé základní sestavy a absence se ukázaly jako rozhodující. Podle Žofčáka nejvíc scházel útočník Bony Wilfried. "Bony dává góly, daří se mu. Všechno to jsou výborní hráči, takže nám chyběli," uvedl slovenský středopolař.

Brabec se ale na absentující opory odmítl vymlouvat. "Sparta má tak široký kádr, že se s tím musí umět vyrovnat. Ale nestalo se, soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. Možná by se celý zápas vyvíjel jinak, pokud bychom proměnili velkou šanci v úvodu, ale na kdyby se nehraje. Po vedení (soupeře) se naše defenziva už logicky více otevírala a to Žilině naprosto vyhovovalo," uvedl Brabec.

Před odvetou ještě neskládá zbraně. "Kde je psáno, že se nám nepodaří stejným způsobem vyhrát v odvetě," doplnil Brabec, který inkasoval druhou žlutou kartu a bude na Slovensku scházet.

Obrovské zklamání zažil i záložník Štěpán Vachoušek, který na Letnou přišel teprve před týdnem z Teplic a měl nahradit potrestaného Marka Matějovského. "Není jednoduché to teď hodnotit, je ve mně obrovské zklamání. Těžko se hledají slova, když prohrajete doma 0:2," uvedl Vachoušek.

Klíčové podle něj bylo, že Žilina dala první branku. "Rozhodl to první gól. Možná, kdybychom ho dali my, zápas by vypadal jinak. Bohužel se tak nestalo a druhý zápas bude ohromně těžký. Musíme se o to ale ještě porvat," doplnil Vachoušek.

Hosté připustili, že se jim o tak dobrém výsledku z Letné ani nesnilo. "Šli jsme do toho s pokorou, Sparta byla favoritem. Jsme šťastní, že se nám podařil takovýhle zápas. Chtěli jsme dát gól, nakonec jsme dali dva. Osobně se mi o takovém výsledku možná ani nesnilo," pochvaloval si bek Mário Pečalka.

Prý ale ještě není rozhodnuto. "Určitě je to příjemný pocit vyhrát takovýmhle výsledkem, ale je to jen poločas. Musíme se zodpovědně připravit na odvetu, nic nepodcenit a hrát tak jako v úterý" doplnil Pečalka.

Opatrný zůstal i autor druhé branky Tomáš Oravec. "Věděli jsme, že tu nemusíme prohrát. Že tu uhrajeme tak dobrý výsledek, jsme ale příliš nečekali," připustil. "V odvetě ale musíme být zase opatrní. Dva nula je sice dobrý výsledek, ale dá se o něj i přijít. Ztratit se dá ve fotbale všechno, i když by nebylo dobré, kdybychom tak dobře rozběhnutý zápas nezvládli," dodal Oravec, který se proti Spartě trefil i za svého působení ve Viktorii Žižkov v české lize.

Jak se duel vyvíjel?

Kolaps Sparty! Žilina je krůček od postupu