Plzeň plná sparťanů: Hrrr na Letnou!

Plzeň plná sparťanů: Hrrr na Letnou!

Jednoznačný zápas kola. V sobotu se na Spartě představí Plzeň! "Neblázněte a nedělejte z toho zápas století. Vždyť přijede Plzeň a ne Manchester," ohradil se sportovní ředitel Viktorie František Mysliveček. Jenže ta Plzeň vede tabulku, hraje atraktivní fotbal a je doslova napěchovaná bývalými sparťany.

Horváth, Rezek, Limberský, Kolář, Petržela, Rada a Střihavka oblékali v kariéře rudý sparťanský dres. A hrát proti Spartě je pro ně obrovskou motivací. „Nastoupit proti jednomu z nejlepších klubů u nás je svátek sám o sobě. K tomu nepotřebuju být nahecovaný ještě nějak zvlášť. Ale je pravda, že asi sedm kluků ve Spartě působilo a všichni se budou chtít ukázat,“ připouští Jan Rezek, s pěti góly aktuální lídr střelecké tabulky.

Pět zápasů pět gólů! Přidá další? „Když uděláme body a dá góly někdo jiný, jen dobře,“ říká skromně.

Plzeň šlape od začátku sezóny velmi zostra. A v týdnu prováděla zvláštní operace. Svůj tým krášlila i záplatovala. Na levou stranu si pořídila Slováka Michala Ďuriše z Banské Bystrice. A k tomu musela zalátat díru po zraněném gólmanu Ticháčkovi. Ale nesáhla po žádné laciné záplatě. Získala ostříleného Romana Pavlíka, který po dvě sezóny zachraňoval v lize Kladno.

„Ďuriš nám může pomoci na levé straně v systému 4-3-3. A Pavlík svou kvalitu už v lize několikrát dokázal. Jestli nastoupí, to rozhodne trenér po předzápasovém tréninku,“ uvedl Mysliveček. V brance se bude rozhodovat mezi Pavlíkem a Krbečkem.

Sparta nezvládla domácí zápas kvalifikace o Ligu mistrů se Žilinou, ale na sobotní šlágr kola to nebude mít vliv. „Spartě nastoupí všechny opory, takže to bude přece jen jiné mužstvo, než které hrálo proti Žilině,“ dodává Mysliveček.

Zápas začíná v sobotu v 18.15 v letenské Generali Areně.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.