FC Hradec jako válec přejel Jablonec

Hradec Králové si připsal druhou ligovou výhru. Zařídil ji hlavou nejmenší muž na trávníku Václav Pilař. Když dá vítězný gól on, Hradec vyhrává.

FC Hradec jako válec přejel Jablonec
Aktuální kolo Gambrinus ligy

„Pod lízátky“ byla tentokrát tradičně vynikajíc atmosféra. I když do ochozů dorazilo „pouhých“ pět tisíc a devět set padesát diváků. I tak si zabouřili a navíc viděli vynikající fotbal. V první půli Hradec dominoval. A po Pilařově gólu zaslouženě vedl.

„Pak jsem musel v kabině udělat pořádnou bouři, aby si hráči uvědomili, proč do Hradce přijeli. Ve druhé půli jsme se zlepšili, ale bohužel nevyužili jsme žádnou šanci na vyrovnání,“ litoval jablonecký trenér František Komňacký. Lafeta nastřelil tyč. Pár dobrých zákroků předvedl brankář Lindr.

Hradec hrál přece jen taktičtěji než v předchozích zápasech. „Důležité bylo, že jsme se vyvarovali našich tradičních chyb. To byl dnes základ, ale ke konci jsem byl hodně nervózní,“ přiznal hradecký trenér Kotal.

Uklidnit ho mohl Kocourek, předvedl krásné sólo, ale nezakončil přesně. „To by měl být gól, nebo alespoň pořádné zakončení,“ zlobil se Kotal a nadšeně děkoval divákům. „V první půli byli skvělí, ve druhé fantastičtí drželi nás. A já jim děkuji,“ rozloučil se.

Do Hradce se vrátil i záložník a odchovanec Karel Piták. Ale v dresu Jablonce. I tak ho stadion přivítal bouřlivým potleskem „Měli jsme mít alespoň bod. Takhle prohrát je hrůza,“ zlobil se. A jeho případný přestup do Hradce? „To neřeším. Není co,“ dodal.

Mohli jste číst:
Jak velký Kocourek s malým Pilařem zařídili vítězství