Gallas oblékne dres rivala Arsenalu

Gallas oblékne dres rivala Arsenalu

Tottenham dotáhl do konce přestup obránce Williama Gallase. Třiatřicetiletý francouzský fotbalista prošel lékařskou prohlídkou a s klubem podepsal roční smlouvu s opcí na další sezonu.

Gallas se tak stal prvním hráčem v historii, který během kariéry vystřídal všechny tři londýnské velkokluby. V minulosti nastupoval za Chelsea a naposledy za velkého rivala Tottenhamu Arsenal, který však se svým bývalým kapitánem po minulé sezoně neprodloužil smlouvu.

Mezi fanoušky Arsenalu a Tottenhamu panuje velká řevnivost, trenér "Spurs" Harry Redknapp se však negativních reakcí neobává. "Přece jsme nepodepsali Yorkshirského rozparovače...," řekl v narážce na Petera Sutcliffea, který v letech 1975 až 1981 zabil třináct žen a několik dalších napadl. "Kdyby chtěl (Gallas) lehký život, mohl jít hrát za velké peníze někam do Řecka. Sám si ale vybral ostře sledované angažmá a za to si zaslouží uznání," dodal.

Gallas je teprve čtrnáctým fotbalistou, který za posledních sto let odešel z Arsenalu do Tottenhamu. V klubu by měl nahradit anglického reprezentanta Ledleyho Kinga, který má dlouhodobé potíže s koleny, a vážně zraněného Jonathana Woodgatea.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.