Sparto, nevzdávej se! Žilina je k poražení

Sparto, nevzdávej se! Žilina je k poražení

Mediální obraz Sparty je v posledních dnech více než špatný. Skoro to vypadá, jako by Letenští jeli do odvety play-off Ligy mistrů se Žilinou s nulovými šancemi. Přitom zdaleka není nic ztraceno!

O situaci ve Spartě netřeba se dlouze rozepisovat. Domácí prohra se Žilinou (0:2) podstatně zmírnila naděje českého mistra. Toho kromě porážek trápí také špatný herní projev, velký tlak médií a v neposlední řadě negativní rozpoložení vlastních příznivců, kteří téměř do jednoho volají po odvolání manažera Jozefa Chovance.

Bilance posledních dvou utkáních je také tristní. Během 180 minut si Sparta vytvořila jen minimum šancí, nevstřelila ani gól. Přitom inkasovala hned tři. Z toho lze usuzovat, že ani defenziva už není hlavní přednost, o níž se mohou sparťané spolehlivě opřít.

Pak je tu ale otázka kvality kádru. V té má Sparta proti Žilině navrch. Slovenský šampion staví, řečeno s lehkou nadsázkou, na odpadlících z Gambrinus ligy. Oravec, Rilke nebo například Jež. Všichni tři putovali z Česka na Slovensko s nálepkou "nechtěných" a teď jsou oporami svého týmu.

V kádru Sparty figurují bezesporu zvučnější jména a bude to platit i s přihlédnutím k absencím, se kterými se bude muset český tým ve středu porvat. V trestu je stále Matějovský, k němu přibyli oba stopeři Řepka s Brabcem. U dalších pěti hráčů visí otazníky. Naopak k dispozici už jistě budou záložník Sionko a také snajpr Bony, kterému to v pohárech pálí skvěle.

Pokud budeme hodnotit formu Žiliny, také na tom není bůhvíjak dobře. Na Letné se jí sice povedl skvěle druhý poločas, v tom prvním však lepší nebyla. A v lize? Tam získala z posledních dvou kol jen dva body. Naposledy si připsala bod v domácím utkání se Senicou (0:0).

Zkrátka: Sparta není v dobré pozici, ale naději stále má. A proč se vzdávat předem, když o postupu rozhodne až dalších minimálně devadesát minut? Vždyť Žilina přece k poražení je...