Hra Chelsea? Jako z playstationu

Hra Chelsea? Jako z playstationu

Chelsea prožívá velmi vydařený start do sezony: v obou dosavadních zápasech anglické ligy zvítězila 6:0 a v součtu s koncem minulé sezony dala v posledních pěti ligových zápasech dohromady 29 branek. Nechápe to ani její trenér Carlo Ancelotti, kterému současné výsledky Chelsea připomínají fotbal z videoher na herních konzolích PlayStation.

Chelsea nejprve v prvním kole nové sezony přehrála 6:0 West Bromwich a v sobotu stejným poměrem i Wigan. Tedy ten tým, kterému v závěrečném kole minulého ročníku nastřílela dokonce osm branek a získala titul. Navíc vítězstvím 6:0 na hřišti Wiganu vyrovnala Chelsea vlastní rekordní výhru na hřišti soupeře, když šest branek vstřelila pouze v roce 1997 v Barnsley.

"Je nemožné si myslet, že dáme šest gólů v každém utkání. Tohle není skutečný fotbal, tohle je spíš fotbal na PlayStationu," prohlásil Ancelotti. "Něco podobného jsem ještě v kariéře nezažil. Nesmí nás to ale ukolébat, nadále se musíme soustředit na další zápasy," dodal.

Chelsea se přitom v přípravě trápila a čtyřikrát za sebou prohrála. Jak ale začala liga, začala soupeře drtit svou útočnou silou. "Snažíme se hrát stejný fotbal jako v minulé sezoně," připomněl Ancelotti, že v květnu zakončili jeho svěřenci sezonu titulem a 103 nastřílenými góly, čímž stanovili nový rekord Premier League. "Chceme vyhrát každý zápas a hrát co nejlepší fotbal. Zatím plníme oba cíle. Nyní se musíme soustředit na to, abychom v tom pokračovali," dodal italský kouč.

Podle záložníka Florenta Maloudy žene "Blues" do útoku i vědomí, že fanoušci v Anglii považují fotbal Chelsea za málo atraktivní. "I když jsme skončili před Arsenalem, tak všichni mluví o tom, že on hraje lepší fotbal než my. Nechceme komentovat hru ostatních týmů, ale od doby, kdy k nám přišel trenér Ancelotti, ukazujeme, že hru dokonale kontrolujeme. Vždyť dáváme nejvíce branek a máme nejvíce čistých kont," prohlásil Malouda.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.