Rozprodaný Žižkov válcuje své soupeře

Před letošní sezónou byl Žižkov kvůli odchodu opor mnohými fanoušky a odborníky z boje o postup do nejvyšší české soutěže předčasně vyřazen. Dosavadní herní výkony, ale konečně i uspokojivé výsledky týmu se pod trenérem Pulpitem zlepšily a dávají na předsezónní pesimismus zapomenout. Viktorka se tak může po čtyřech odehraných kolech pyšnit čtvrtým místem a ziskem devíti bodů.

Hrůzu na tvářích obyčejných fanoušků vzbuzovaly hlavně odchody Ladislava Martana do Liberce a probuzeného střelce Zdeňka Koukala do ambiciózního Baníku Ostrava. Během letní přestávky se s klubem rozloučil i Martin Pulkert a kvůli zdravotním problémům bylo jasné, že začátek sezóny nestihne ani obávaný střelec Richard Kalod, který svou urostlou postavou dělal problémy nejedné obraně. Když se na odchodu do Těreku Groznyj domluvil i útočně laděný Kamerunec Zengue, zdálo se, že je ofenzíva červenobílých v totálním rozkladu.

První zápas na domácí půdě proti Vlašimi se sice Viktoriánům nepovedl, už v druhém utkání na hřišti Znojma na sebe první brankou v sezóně upozornil mladý srbský střelec Miroslav Markovič a ukázal celkové zlepšení ofenzívy žižkovského celku. Od té doby se nová ofenzivní hvězda Žižkova trefila již třikrát, naposledy právě v posledním vítězném zápase na hřišti Kladna (1:3). Týmu jistě pomohl i návrat Maroše Klimpla, který již s týmem trénuje a je jen otázkou času, kdy se zapojí do soutěžního utkání.

Zásluhu na zlepšených výsledcích týmu má bez diskuzí i trenér Žižkova Martin Pulpit. Ten i přes třetí výhru svých svěřenců v řadě zůstává nohama pevně na zemi. „Když mužstvo vstřelí na hřišti soupeře tři branky a zvítězí, tak by trenér asi spokojený měl být. Musíme to však brát z širšího pohledu. Vstřelili jsme z prvních tří šancí tři góly a to rozhodlo. Jinak to pochopitelně nebyl úplně jednoduchý zápas bez našich chyb. Je to třetí výhra za sebou a to je skvělé, ale v týdnu si musíme některé momenty rozebrat a říci si i to, co nám nešlo,“ řekl Pulpit pro klubový web.

Přestože je ho svěřenci utkání proti favoritovi výsledkově zvládli, žižkovského lodivoda mrzela řada neproměněných šancí v druhém poločasu. „Jsem prostě spokojený se třemi body a s výhrou, ale trochu mi tam chyběla uklidňující pojistka v podobě čtvrtého gólu. Obzvláště po zbytečně inkasované brance. Šance na to ve druhém poločase rozhodně byly,“ nechal se slyšet trenér Žižkova.

Pro fanoušky Žižkova se po třech výhrách v řadě určitě začátek sezóny musí zdát jako pohádka. Jestli je tým kolem kapitána Tomáše Procházky trvale schopný v nabité druholigové konkurenci bodovat, nebo jde v jejich podání o pouhou výsledkovou náhodu, ukážou až další zápasy. Vážnou prověrkou formy a kvality Viktorky bude určitě už nedělní, tradičně dopolední, zápas s Duklou Praha, s kterou Žižkov v minulé sezóně nedokázal uhrát ani bod, a tak jí má co vracet.