Slávisté jako figurky z Večerníčku

Slávisté jako figurky z Večerníčku

[hot]KOMENTÁŘ[/hot] Celkem jednoduchá otázka. Víte, co udělá hráč Slavie, když bude s míčem na noze zcela sám před brankou soupeře? Ještě jednodušší odpověď. Pokusí se přes pět přihrávek vybojovat alespoň autové vhazování. Alespoň tak vypadalo utkání Slavie v Teplicích.

Slávistům to v tradičních dresech moc slušelo, hráli hezký kombinační fotbal a na umělecký dojem by zcela jistě vyhráli. Ale co je to platné, když chybí jakýkoliv důraz v pokutovém území. Přesnost a razance v zakončení, to byly pro sešívané naprosto neznámé pojmy. Fotbal na krásu a bez zakončení je fotbal k ničemu! Po vápno dobrý a uvnitř jako figurky z Večerníčku. To byla Slavia na Stínadlech. Ještě si vzít papírové čepice…

„Po hráčích jsme požadovali častou střelbu, zakončení, důraz,“ říkal na pozápasové tiskové konferenci v Teplicích trenér Karel Jarolím. A právě on teď musí najít recept, jak znovu začít dávat góly. Osamocený útočník Hora působí málo nebezpečně. Vlček útok oživil. Ve Slavii jako by ale na trávníku nebyl jediný hráč, který chce vyhrát zápas. Na Teplické straně jich bylo hned několik. Třeba Kalivoda, ale pro toho ve Slavii nebylo místo. V tom byl největší rozdíl mezi oběma soupeři.

Slávisté nemají jiný úkol, než bojovat v lize. O evropské poháry se připravili sami v předchozí sezoně. Jestli ale chtějí hrát bez důrazu v koncovce, jako v Teplicích, tak tu zpackanou nenapraví. A pak by byla naprosto nutná výměna stráží. Na lavičce i v týmu.