Tévez řádil a Citizens si smlsli na Liverpoolu

Manchester City po velmi přesvědčivém výkonu porazil v dohrávce 2. kola Premier League Liverpool rozdílem třídy 3:0. Dvěma góly se na vítězství podílel Argentinec Carlos Tévez, slovenský zadák Martin Škrtel má na svědomí pokutový kop proti svým barvám.

Manchester City nastoupil do utkání s Liverpoolem v základní sestavě i se záložníkem Jamesem Milnerem, který v minulém týdnu přišel k Citizens z Aston Villy. Hned ve 13. minutě o sobě dal rázně vědět, protože průnikem po pravé straně pokutového území a následnou přihrávkou vybídl ke skórování dalšího bývalého parťáka z týmu Villans Garetha Barryho.

Citizens měli v úvodním dějství převahu, pro Liverpool byl nebezpečný především křídelník Adam Johnson, který se jakožto levonohý hráč postavil na pravý kraj hřiště, což mu umožňovalo dostávat se při rychlé kličce do středu častěji k zakončení.

Liverpool dokázal kombinovat, ale do nebezpečných situací před brankou Joea Harta se nedostával. Když už se Reds propracovali ke střele, nedokázali trefit prostor mezi třemi tyčemi, jak to předvedl v závěru první půle dvakrát Steven Gerrard.

Do ještě prekérnější situace se hosté dostali hned zkraje druhé půle, kdy po rohu Milnera a hlavičce Micaha Richardse z bezprostřední blízkosti propasíroval míč do sítě Carlos Tévez.

Reds navíc k čirému zoufalství přiváděl i domácí brankář Hart, který navázal na svůj skvělý výkon z prvního zápasu sezóny proti Tottenhamu. Po další střele Gerrarda mu sice pomohla tyč, ale při následném závaru vytáhl skvělé zákroky proti střelám Davida N´Goga a Fernanda Torrese.

Definitivní hřebíček do rakve zasadil Liverpoolu opět Tévez, který proměnil pokutový kop za faul Martina Škrtela na aktivního Johnsona.